Славия постигна важна домакинска победа с 2:0 над Нефтохимик и вече може да диша по-спокойно.

Двата тима се срещнаха в мач от 17-ия кръг на родния елит, който се игра на стадиона в столичния квартал Овча Купел.

Попаденията за домакините бяха дело на Янков и Силва във 2-ата и 31-ата минути.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, тъй като Петър Димитров получи два жълти картона в рамките на секунди и бе изгонен от игра в 85-ата минута.

След срещата Славия има 17 точки в актива си и заема 10-ото място в класирането, докато Нафтата е на 12-ото място с 12 точки.

Срещата започна по страхотен начин за домакините и те бързо стигнаха до попадение още в 3-ата минута.

Иванов намери Курдов пред наказателното поле, а нападателят видя Чавдар Янков в пеналта и му подаде топката, след което халфът се разписа без проблеми.

В 9-ата минута Курдов отправи далечен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

През следващите минути домакините наложиха изключително голям натиск над противника и превъзхождаха бургаския тим във всяко едно отношение.

В 31-ата минута Фернандо Да Силва успя да удвои преднината на домакините. След центриране в наказателното поле бразилецът стреля с глава, като топката с отклони в лявата греда и влезе във вратата.

В самия край на полувремето Славия можеше да стигне и до трети гол, но домакините нацелиха гредата.

Гостите обаче също имаха шанс в последния момент. Цонков стреля от два метра след корнер, но Велков изчисти топката пред голлинията и предотврати попадение.

Второто полувреме започна на бавни темпове, като гостите направиха добра атака, но Стоян Христов прати топката в аут. Това стана десетина минути след подновяването на играта.

В 58-ата минута гостите стигнаха до фаул, като Пепи Димитров отправи удар, но прати топката право в стената.

Няколко минути след това и славистите имаха пред себе си добро положение, като Чавдар Янков стреля от фаул, но топката излезе в аут след неговия удар.

В 69-ата минута Славия създаде добро положение. Да Силва имаше възможност да види свой съотборник в малкия пеналт, но пасът му не бе прецизен.

Като цяло не се стигна до нищо кой знае какво до края на срещата и резултатът се запази.

В 75-ата минута Пепи Димитров можеше да намали, след като стреля силно от няколко метра, но Петков се намеси и изби топката.

Десет минути по-късно Пепи Димитров от състава на гостите си изкара два жълти картона за секунди и бе изгонен от игра. Първият бе за фаул, а вторият за реплика.

До края не се стигна до повече попадения и резултатът се запази, макар че в самия край на мача домакините направиха три пропуска, като един от тях бе дело на Курдов и бе на празна врата..

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 2:0