Ботев Пловдив постигна много важна домакинска победа с 6:1 над Черноморец в среща от 18-ия кръг на "А" група.

Домакините показаха доста добра ефективност в атака и с лекота спечелиха срещу закъсалите бургазлии, а по този начин Мъри взе сблъсъка с един от неговите училите Херо.

Анисе реализира първите два гола за пловдивчани в 19-ата и 35-ата минута, а в 47-ата и Ромарио се разписа, за да направи 3:0. За гостите Аммари вкара почетен гол в 51-ата минута, а четири минути след това Сърмов бе точен за Ботев, за да върне аванса от три чисти гола на тима.

Ромарио вкара втори гол в 67-ата минута, а крайният резултат оформи Педро в 81-ата.

Пловдивчани са на 4-ото място в класирането с 31 точки след този мач, докато Черноморец е 12-и с 15 точки.

Срещата започна добре за домакините от Пловдив, които натиснаха своя противник през първите няколко минути.

В 10-ата минута Иршак бе изведен зад гърба на защитата, след което шутира към вратата, но ударът му бе спасен.

Добрата игра на домакините даде резултат и в 19-ата минута Абел Анисе откри в полза на пловдивчани.

Артур Енрике достигна с топката до аутлинията отляво по атаката на своя отбор, след което центрира към близката греда, а Анисе изпревари Янко Георгиев и с прекрасен плонж  във вратарското поле прати кълбото право във вратата на бургазлии.

В 26-ата минута гостите стигнаха до интересна ситуация, след като младежкият национал Милен Гамаков отправи мощен удар, но Стаховяк показа класа и се намеси отлично в ситуацията.

В следващите минути гостите опитаха да стигнат всячески до изравнителен гол, но вместо това Ботев удвои преднината си.

В 37-ата минута Иван Цветков с брилянтен пас по трева изведе Анисе между двама противникови бранители, а халфът по много хладнокръвен начин пусна топката под плонжа на излезлия напред Георгиев.

Две минути по-късно домакините бяха на косъм и от трети гол, след като Сърмов бе изведен сам срещу вратаря, но бе застигнат от Венелин Филипов, който изби топката. До края на полувремето не се стигна до повече попадения.

След почивката обаче пловдивчани стигнаха до трети гол, който бе дело на Ромарио в 47-ата минута.

Вандер пое топката отдясно и залъга Крум Стоянов, че ще отправи удар, като вместо това изведе с много хитър пас Ромарио сам срещу Георгиев, а холандецът вкара топката между краката на стража, за да направи преднината на отбора си класическа.

Гостите обаче върнаха едно попадение чрез Аммари. В 51-ата минута Петър Атанасов спечели една топка в половината на домакините и подаде по земя на излизащия сам срещу вратаря Аммари, а алжирецът изчака стража на Ботев да тръгне напред и с нисък удар в левия ъгъл намали изоставането на тима си.

В 55-ата минута Ботев обаче си върна аванса от три чисти гола след попадение на Георги Сърмов.

Ромарио центрира топката във вратарското поле, а Яни Пехливанов се подхлъзна и позволи на Сърмов да отправи мощен удар и да се разпише.

В 60-ата минута гостите бяха на косъм от втори гол, но страхотният удар на Аммари бе избит с мъка от Стаховяк с една ръка.

Шест минути след това домакините нацелиха и греда. Енрике стреля от близка дистанция, но топката срещна напречната греда.

Все пак Ботев вкара пети гол чрез Ромарио в 67-ата минута. Вандер овладя една избита топка и я центрира към далечния край на наказателното поле, където Ромарио с глава я прати в долния десен ъгъл.

Гостите имаха шанс за втори гол, но нацелиха гредата чрез Аммари, който с прекрасно воле намери страничния стълб.

В 81-ата минута и Педро се разписа за Ботев, след като изненада Ник Дашев, който замени Георгиев на вратата, с нисък удар от 25 метра. До края нямаше повече голове.

БОТЕВ - ЧЕРНОМОРЕЦ 6:1