Левски загуби от Виктория Пилзен с 0:3 третата си контролна среща по време на лагера в Кипър, която се игра в Ларнака. За чехите се разписаха Бакош (12-та минута), Дуриш (23-та) и Вагнер (49-та). Тежка контузия получи Антон Огнянов още в началото на мача и бе откаран в болница.

Двубоят ще се запомни и със слабото съдийство, след като реферите позволиха много груба игра от страна на играчите на Виктория Пилзен.

Срещата започна кошмарно за Левски и по-конкретно за Антон Огнянов, след като още във втората минута бе изритан грубо от Вагнер и бе изнесен от терена със съмнение за тежка контузия. Футболистът веднага бе закаран към най-близката болница.

Съдията не показа дори жълт картон на чешкия играч. Въпреки изнервеното начало на мача Левски стигна до попадение в 10-ата минута, дело на Божинов, но то не бе отменено заради засада.

В 12-та минута след центриране в наказателното поле Бакош си спря топката с ръка и вкара гол за 1:0. В 26-ата минута след грешка в "синята" отбрана Дуриш засече отблизо подаване отдясно на Хорава за 2:0.

Малко по-късно удар на Вагнер бе уловен от Илиев. В 32-ата минута Мирослав Иванов отправи силен удар от фаул, но Болек спаси. В края на полувремето Кевин Брю уцели десния страничен стълб на чешката врата с удар от дистанция.

След почивката, в 49-та минута след нова грешка в защитата на Левски се възползва Вагнер, който търкулна от няколко метра топката в левия ъгъл за 3:0.

В 85-та минута Димитър Макриев пропусна добра възможност за гол, а след него стреля и Илия Димитров, но топката бе изчистена пред голлинията.

Младият Димитров отново пропусна две минути по-късно. В самия край Дъстли Мюлдер проби по дясното крило и подаде към Макриев, който стреля слабо и отново не успя да се разпише.

ЛЕВСКИ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 0:3

0:1 Бакош (12)
0:2 Дуриш (26)
0:3 Вагнер (49)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Пламен Крумов (73-Владислав Мисяк), Павел Чмовш, Даниел Димов (83-Пламен Димов), Орлин Старокин (70-Мики Орачев), Владимир Гаджев (70-Радослав Цонев) Кевин Брю (75-Илия Димитров), Борислав Цонев (60-Димитър Макриев), Ларсен Туре , Антон Огнянов (2-Мирослав Иванов/60-Дъстли Мюлдер), Валери Божинов (70-Станислав Ангелов)

ВИКТОРИЯ: Болек, Резник, Чишовски, Хейда, Лимберски, Щипек, Хорват, Хорава, Дуриш, Бакос, Вагнер (Павлик, Текл, Петержела, Веселинович, Прохазка, Колар)