Литекс победи Дунав Русе с 3:1 в последната си контрола преди подновяването на футболното първенство. Ловчанлии поведоха в резултата още в 16-та минута, когато Пламен Николов засече с глава центриране от корнер.

В 30-та минута след една бърза контраатака на оранжевите Мирослав Манолов беше изведен на стрелкова позиция и покачи на 2:0.

Четири минути след това русенци можеха да намалят, но вратарят на Литекс Марин Орлинов спаси битата от Раденцов дузпа.

Футболистите на Литекс също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар в 48-та минута, отсъден за нарушение срещу Манолов, но Петър Златинов стреля над гредата и също пропусна, съобщава БТА.

Въпреки превъзходството на "оранжевите" отборът на Дунав успя да намали на 1:2 в 80-та минута, когато Николай Бодуров си вкара нелеп автогол.

Националът върна топката към вратаря Марин Орлинов, но тя срещна неравност на терена и го излъга, като вмезе в мрежата.

Две минути пред последния съдийски сигнал след пробив на младока Георги Минчев топката попадна в Петър Златинов и той оформи крайното 3:1 за Литекс.