Черноморец постигна много ценна победа с 2:1 като гост на Пирин Гоце Делчев в мач от 28-ия кръг на шампионата. Така "Акулите" постигнаха втората си поредна победа от плейофиве.

Отборът на Херо изоставаше с 0:1 до 67-ата минута след гол на Маркес. "Акулите" обаче обърнаха резултата с два гола в рамките на четири минути, след като показаха характер. Лъчезар Балтанов изравни в 67-ата минута, а Милен Василев в 70-ата минута донесе трите точки за гостите.

През първата част гостите бяха по-активният отбор, но се оттеглиха с гол пасив на почивката. "Акулите" имаха възможност да открият резултата чрез Балтанов още в седмата минута, но ударът му от пряк свободен удар облиза мрежата от външната страна.

Отборът на неврокопчани поведе при първата си възможност пред вратата на Кунчев. Панайотов изведе Маркес по лявото крило, бранителят навлезе добре в наказателното поле и стреля силно по диагонала, с което даде аванс на Пирин.

В 67-ата минута Лъчезар Балтанов изравни и така върна отбора си в играта. Полузащитникът на гостите получи топката отдясно и без да се бави прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Абдиков.

Само три минути по-късно Черноморец осъществи пълен обрат и практически взе скъпоценните три точки. Появилият се две минути по-рано Милен Василев направи резултата 2:1 със страхотен удар от около 25 метра.

След успеха Черноморец вече има 28 точки, но все още се намира в опасната зона, на шест зад първия отбор над чертата - Славия. Пирин остава на предпоследното място с едва 15 точки.