ЦСКА и Черно море си поделиха по точка, след като завършиха 0:0 на стадион "Тича" във втория кръг от плейофите на "А" група. Срещата завърши без гол, но предложи особен заряд пред пълните трибуни във Варна.
Така ЦСКА продължава с отличното си представяне след подновяването на първенството и има четири победи и едно равенство от пет мача.
Армейците са твърдо на трета позиция и засега са на място даващо им бронзовите медали и виза за Лига Европа.
Черно море от своя страна може да съжалява, че не стигна и до трите точки, след като Бакари изпусна дузпа през второто полувреме. Варненци остават на шеста позиция, която разделят с Локомотив Пловдив.
Двата отбора започнаха много предпазливо мача, като в началото играта се водеше основно в средата на терена, без каквито и да било голови опасности.
В 7-ата минута Георги Божилов центрира към Бакари в наказателното поле на ЦСКА, но той се засуети и не успя да нанесе голов удар. Последва пробив на Ди Вани, но и неточен пас, като топката излезе в аут.
ЦСКА взе инициативата и леко понатисна домакините, но единственото по-сериозно положение пред вратата на варненци бе шут на Емил Гъргоров-Бадема, но топката мина до гредата.
Малко по-късно Иван Стоянов проби отляво и центрира остро в наказателното поле на Черно море, но там нямаше негов съотборник, който да вкара.
В 17-ата минута варненци можеха да стигнат до гол. Тогава Божилов, Котев и Бакари разиграха триково и залъгаха защитата на ЦСКА, но така и не се стигна до сериозен удар, който да затрудни Райс Мболи.
Последва ново положение за "моряците", но Валери Домовчийски от пряк свободен удар стреля високо над вратата. В 34-ата минута Черно море скочи за дузпа, след като топката срещна ръката на Чочев след удар на Бакари, но съдията Александър Костадинов даде знак играта да продължи.
Постепенно армейците взеха инициативата и притиснаха домакините в собствената им половина. Ивайло Чочев проби мощно в половината на варненци и последва плътен удар, но Георги Китанов спаси.
Към края на полувремето Емил Гъргоров стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина до дясната греда на Китанов.
Второто полувреме започна с натиск за ЦСКА. Армейците се хвърлиха в атаки и можеха да вкарат в 52-ата минута. Тогава Райс Мболи изведе хитро Иван Стоянов по дясното крило, той се озова сам срещу Китанов, но стреля до дясната греда.
Две минути по-късно Милисавлевич можеше да отбележи с глава, но прати топката в аут. Това бяха силните минути на гостите, но те не се възползваха от възможностите си.
Постепенно Черно море поизравни играта и на свой ред можеше да поведе в резултата. След час игра Коконов центрира отлично в наказателното поле на ЦСКА, където Котев игра с глава, но Райс Мболи показа класа и спаси.
Така се стигна до 73-ата минута, когато Джаксън Менди повали Бакари в наказателното поле на ЦСКА и Александър Костадинов свири дузпа.
Зад топката застана Бакари, който стреля в лявата греда, а при добавката и Живко Атанасов не успя да вкара. Така варненци пропуснаха отличен шанс за гол и да поведат в резултата.
Армейците взеха инициативата до края на мача и сериозно натиснаха домакините в собствената им половина. ЦСКА обаче така и не стигна до чисто голово положение и така двата отбора си врътнаха нулево равенство и си поделиха по точка.
ЧЕРНО МОРЕ – ЦСКА 0:0
Черно море: 33. Китанов, 25. Александров, 6. Котев-к, 91. Ж.Атанасов, 4. Венков, 8. Бергонси, 10. Паланков, 20. Окоро (62'- 17. Коконов), 9. Бакари (85'- 7. Расим), 14. Божилов,11. Домовчийски (75'- 30. Д. Атанасов)
ЦСКА: 92. Мболи, 5. Янчев, 6. Менди, 11. Милисавлевич, 18. Чочев (82'- 28. Маркович), 19. Попов, 23. Гъргоров (к), 26. Ди Вани (76'- 17. М. Петров), 37. Фо-Поре, 66. Крачунов, 73. Ив. Стоянов (58'- 7. Тони Силва)







Съдът остави в ареста бившия полицай, обвинен за бруталното убийство в Съединение
3 китайски зодии ще "плуват" в богатство и успех от 24 август 2026 г.
Петима души са в неизвестност след пожар в швейцарския град Тузис
Рецепта за печен картоф с бекон и крема сирене
Неудобната истина зад арестите за "Северен поток": Германия може да е големият губещ
36-годишен призна за отравянето на лешоядите в Стара планина
Задържаха двама за изнудване - искали връщане на "кредити", плашили с оръжия и порно клипове
Петков с атака по Иво Христов: Арогантността на този вицепремиер не е случайна
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
10 впечатляващи BMW-та, които не стигнаха до серийно производство
Нови натриеви батерии правят революция при евтините електромобили
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Андреа Стоева и Владимир Тодоров излизат днес на Световното по джудо за кадети
На този ден: Ранди Кутюр си връща титлата на UFC и слага точка на трилогията с Витор Белфорт (ВИДЕО)
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Билкови репеленти срещу насекоми, 2
МЗ представи новия модел за здравна реформа: ЦАР остава самостоятелен, РЗИ стават дирекции към министерството
Коментари
Напиши коментар17:22 | 24 мар 2014 г.
19:50 | 23 мар 2014 г.
18:26 | 23 мар 2014 г.
18:22 | 23 мар 2014 г.
18:17 | 23 мар 2014 г.
17:45 | 23 мар 2014 г.
17:42 | 23 мар 2014 г.
Напиши коментар