Нефтохимик постигна първия си успех в "А" група от близо 5 месеца насам, след като победи Любимец с 3:1. Това стана в среща от 30-ия кръг на "А" група, която се игра в Несебър.

След този мач "Шейховете" вече имат 15 точки, но остават на последното 14-о място в класирането. Любимец пък има 3 точки повече от своя опонент и заема 13-ото място.

Двата отбора са фаворити за изпадане, тъй като заемат последните две места в плейофната група от втората половина на таблицата.

Гостите откриха в 12-ата минута чрез Яначков, който отправи удар от границата на наказателното поле, но две минути след това Живко Петков изравни. Той бе изведен от Любо Божинов сам срещу вратаря и не сгреши.

Георги Петков обърна резултата в полза на бургазлии в 60-ата минута, след като бе точен с глава след ъглов удар. Ерай Карадайъ оформи крайния резултат в 68-ата минута, копвайки топката над главата на противниковия страж.