Славия спечели с 2:0 у дома срещу Локомотив (София) в последен мач от 30-ия кръг на "А" група, втора седмица.

"Белите" контролираха развоя на събитията на терена през първата част и поведоха в резултата чрез Веселин Марчев в 18-ата минута.

Цветомир Панов подаде отляво и Марчев засече топката във вратата, пазена от Божидар Митрев.

До края на полувремето на два пъти Радослав Василев на два пъти и веднъж Фернандо да Силва имаха възможност да се разпишат за домакините.

Преди почивката Локомотив не успя да отправи нито един удар към вратата на "белите". Гостите отправиха първия си шут към вратаря Георги Петков в 49-ата минута, но топката излезе в аут.

Две минути след това Славия достигна до втори гол. Бразилецът Фернандо да Силва навлезе в наказателното поле, събра четирима защитници около себе си и с удар от малък ъгъл за втори път преодоля Божидар Митрев.

В средата на втората част Василев отново беше изведен сам на голова позиция в наказателното поле на Локомотив, но вратарят Божидар Митрев отби топката.

В последната минута на двубоя Марко Ранджелович получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

След тази победа Славия остава на десето място с актив от 37 точки, Локомотив е на деветата позиция с точка повече.

Славия - Локомотив София 2:0

1:0 Веселин Марчев (18)
2:0 Фернандо да Силва (51)

Славия: Петков, Р.Димитров, Ристевски, Дюлгеров, Панов, Сандански, Шалаев (46-Абушев), Янков (59-Апатич), Да Силва, Марчев (67-Ст.Велков), Василев

Локомотив: Митрев, Ранджелович, Бранеков (60-Тайдер), Генов, Джиби, Хаджиев (46-Трифонов), Гаров, Том (74-Ценков), Раул, Гаел, Махамат