ЦСКА удари с 3:1 Локомотив София в контролна среща играна в "Надежда". Двата отбора си спретнаха проверка, тъй като почиват и нямат срещи през уикенда.

И трите попадения за ЦСКА паднаха през първото полувреме, като техни автори бяха Ивайло Чочев, Валентин Илиев и Мартин Петров. Точен за Локо бе Джиби Якасонго в края на мача.

Армейците изцяло доминираха и тотално надиграха Локо, като дори можеха да разбият още по-сериозно символичните домакини.

Треньорът на червените Стойчо Младенов бе заложил на почти всички титуляри и логично ЦСКА взе победата.

Срещата започна с натиск на символичните гости и те вкараха гол още в 7-ата минута.

Тогава Божидар Митрев сбърка при изнасянето на една топка, от което се възползва Ивайло Чочев и технично опъна мрежата на Локо за 0:1.

Армейците продължиха да доминират и три минути по-късно Иван Стоянов намери Косоко, но той не успя да вкара.

В 14-ата минута червените забиха втори гол. Мартин Петров направи отлично центриране в наказателното поле на Локо, където отблизо Вальо Илиев направи 0:2.

Последва нов шанс за армейците, но тупалка на Петров мина над вратата. ЦСКА контролираше изцяло играта, но с пропуски се отличиха Фо-Поре и Вальо Илиев.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Мартин Петров проби отляво и със силен удар вкара за 0:3.

Второто полувреме започна с нови атаки на ЦСКА, но Косоко пропусна да вкара. Последваха множество смени и за двата отбора, което накъса играта, а темпото спадна.

В 59-ата минута Локо поиска дузпа за игра с ръка на Апостол Попов, но съдията Тихимоир Алексов даде знак играта да продължи.

Към края на мача Венци Василев можеше да забие нов гол за ЦСКА, но стреля в аут. В последната минута на контролата Локо все пак се отчете с почетно попадение, което бе дело на Джиби Якасонго.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЦСКА 1:3

0:1 Ивайло Чочев (7)
0:2 Валентин Илиев (14)
0:3 Мартин Петров (42)
1:3 Якасонго (90)

Локомотив София: 1. Божидар Митрев, 24. Илиян Гаров, 6. Александър Бранеков-к, 7. Искрен Писаров, 9. Даниел Генов, 11. Антонио Цанков, 39. Набил Тайдер, 21. Даниел Гаджев, 70. Младен Ристич, 3. Люк-Кристофър Матютю, 77. Неманя Миленович

ЦСКА: 92. Райс Мболи, 4. Стивън Сънди, 6. Джаксън Менди, 14. Валентин Илиев-к, 17. Мартин Петров,18. Ивайло Чочев, 19. Апостол Попов, 20. Омар Косоко, 28. Иван Маркович, 37. Жереми Фо-Поре, 73. Иван Стоянов