Славия постигна изключително важна победа с 3:0 над Нефтохимик в среща от плейофите в "А" група, втора седмица. Мачът се игра в Несебър, а "Белите" не допуснаха да бъдат изненадани от противника.

И трите попадения за столичани паднаха след почивката.

В 58-ата минута Радослав Василев откри резултата. Той получи топката след изпълнение на тъч, като в ситуацията защитата на домакините проспа положението, след което от близка дистанция бе точен.

В 73-ата минута Галин Иванов удвои преднината на гостите след много хубав удар от фаул.

Шест минути след това Чавдар Янков оформи класическия резултат, след като излезе очи в очи срещу вратаря и не сгреши.

След този мач Славия вече е с 46 точки и е с осем повече пред Черноморец. Нафтата остава с 19 и е предпоследен. "Шейховете" отдавна изпаднаха.