Локомотив София практически почти на 100 процента се спаси от изпадане, след като постигна победа с 2:1 при днешната си визита на Пирин Гоце Делчев.

Мачът между двата тима бе от 34-ия кръг на "А" група, втора седмица на плейофите. След тази среща "Железничарите" имат 7 точки аванс пред първия под чертата тим на Черноморец.

Домакините от Гоце Делчев пък са сигурни изпадащи.

Доста изненадващо Пирин първи поведе в резултата след попадение в 31-ата минута. Васил Панайотов и Марио Близнаков си размениха пасове и първият отправи удар от въздуха, от границата на наказателното поле, и матира Митрев.

Точно десет минути след това Даниел Генов изравни. Той получи удобна топка и със силен удар по земя с десния крак от няколко метра препарира Абдиков.

В 53-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Витанов получи втори жълт и червен картон. В 82-ата минута пък Маркиньос вкара гола за пълния обрат. Той бе оставен непокрит след корнер и реализира.