Ботев Пловдив чукна с 2:1 Хасково като гост и записа нова шампионатна победа, която го изтреля на първо място в класирането, преди останалите мачове от кръга.

Точни за гостите бяха Иван Цветков и Лъчо Балтанов, почетнопо попадение за Хасково заби Емил Ангелов-Бабангида.

Така Ботев продължава с отличните си игри от началото на този сезон и вече е едноличен лидер с 14 точки, докато Хасково остава на дъното на класирането с едва четири спечелени точки.

Ботев започна атакуващо мача и още в началото притисна домакините в собствената им половина. В 6-ата минута Христов намери отлично Иван Цветков на чиста позиция, но той се засуети и изпусна да вкара.

Две минути по-късно Огнянов центрира към Чунчуков, който свали към Христов, но той стреля неточно. Тези положения стреснаха играчите на Хасково и те изнесоха играта в по-предни позиции.

В 15-ата минута Адам Стаховяк показа класа и спаси Ботев с отлична намеса на вратата. Малко по-късно домакините скочиха за дузпа и поискаха игра с ръка на Пламен Николов в наказателното поле, но не последва наказателен удар.

В края на полувремето Ботев можеше да вкара, но удар от фаул на Иван Цветков мина над вратата.

Второто полувреме започна с положение за Хасково, но Пламен Николов се намеси отлично и спаси отбора си от гол.

В 50-ата минута Васев намери отлично Иван Цветков и той опъна мрежата на домакините за 0:1. Осем минути по-късно "канарчетата" за втори път клъвнаха Хасково.

Иван Цветков намери отлично Лъчо Балтанов, който с глава направи 0:2. Още в ответната си атака обаче домакините успяха да намалят.

Резервата Емил Ангелов напредна и с удар отблизо преодоля Стаховяк за 1:2. Последва и положение за Ботев, но Иван Цветков пропусна.

Пловдивчани продължиха да контролират играта и изпуснаха ново положение чрез Мариян Огнянов.

В 81-ата минута домакините бяха близо до изравняването, но Йордан Христов се намеси авторитетно в собственото си наказателно поле и спаси Ботев от гол.

До края на мача не се стигна до други положения и за двата отбора и Ботев Пловдив си взе победата.

Хасково - Ботев Пловдив 1:2

0:1 Иван Цветков (50)
0:2 Лъчо Балтанов (58)
1:2 Емил Ангелов (60)

Хасково: Боян Пейков, Атанас Кръстев, Иван Скерлев, Димитър Алексиев(75-Кямил), Атанас Узунов, Мартин Райнов, Бейсим Бейсим, Педро Еуженио, Недялко Хубенов(56- Е. Ангелов), Дончо Атанасов, Атанас Чепилов

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен  Николов, Радослав Терзиев, Милен Гамаков(68- Филипов), Мариян Огнянов, Томаш Иршак(82- Цветанов), Лъчезар Баалтанов, Божидар Васев, Цветелин Чунчуков(54- Ал. Колев), Иван Цветков