Локомотив София победи като гост Марек Дупница с минималното 1:0 в мач от 7-мия кръг на "А"-футболна група.

Единственият гол в мача падна още в 12-та минута, когато Милен Василев от домакините сбърка при изнасянето на една топка, а след това извърши и нарушение.

Последва центриране в наказателното поле на Марек, сръбският защитник на столичани Марко Ранджелович се извиси и с глава изпрати топката в мрежата на Емил Михайлов - 1:0 за Локомотив София.

В меллето в наказателното поле на дупничани останаха леки съмнения, че може би защитник на Марек е играл последен с топката преди да влезе в мрежата.

Марко Ранджелович обаче бурно изрази радостта си и в крайна сметка той бе записан като автор на гола, оказал се и победен.

Старши треньорът на Марек и бивш дългогодишен футболист на Локомотив Антон Велков направи ранна смяна - пусна в игра Еньо Кръстовчев в 37-та минута на мястото на Милен Василев.

Именно Еньо Кръстовчев бе най-близко до изравняването, но чак в 69-та минута - Кръстовчев стреля, но топката срещна страничната греда на вратаря на гостите Божидар Митрев.

Домакините от Марек имаха инициативата през цялото второ полувреме, в последните петнадесетина минута на мача те заиграха и с трима централни нападатели, но в крайна сметка последният съдийски сигнал на Георги Кабаков прозвуча при резултат 1:0 за Локомотив.

Марек - Локо София 0:1

Марко Ранджелович (12)

Марек: Емил Михайлов, Милен Лахчев, Николай Николов, Димитър Илиев, Борислав Николов, Димитър Андонов, Мартин Димитров /Димитър Димитров - 63/, Милен Василев /Еньо Кръстовчев - 37/, Петър Тончев, Крум Бибишков, Марио Близнаков

Локомотив София: Божидар Митрев, Камен Хаджиев, Марко Ранджелович, Александър Бранеков, Елтон Дош Рейш, Антонио Ливраменто /Траян Траянов - 85/, Ламжед Шехуди, Евертон Джилио-Том, Иво Иванов, Даниел Генов, Владислав Романов