Младежкият тим на Лудогорец падна с 0:4 от Ливърпул в мач от Шампионска лига.

Срещата се игра на „Лангтрий парк“. Надпреварата в юношеската Шампионска лига е за играчи до 19 г.

В нея съперниците са същите като при мъжете, като мачовете предхождат тези на първите отбори.

Двата отбора започнаха с атакуващ футбол и българите дори можеха да вкарат в четвъртата минута, но Денислав Александров с глава не успя да опъне мрежата на англичаните.

Отговорът на Ливърпул бе удар на Синклеър, но в аут. След половин час игра англичаните успяха да вкарат, след като Синклер без проблеми заби за 1:0.

Домакините продължиха да натискат и осем минути по-късно стана 2:0, като точен бе Клиъри. В 39-ата минута лудогорци тотално бяха разбити с нов гол, този път дело на Алекс О`Ханлън.

В началото на второто полувреме Ливърпул можеше да забие поредно попадение, но Роситер изпусна от чиста позиция. Постепенно темпото сериозно падна, действията се развиваха основно в средата на терена, а играта се накъса и с няколко смени за двата отбора.

В 87-ата минута англичаните направиха 4:0 чрез Синклеър. До края на мача не се случи нищо запомнящо се и така младите таланти на Ливърпул взеха победата.

Ливърпул - Лудогорец 0:4

Ливърпул: 1. Андрю Фърт, 2. Джо Магуер, 4. Даниел Клиъри, 5. Том Бруйт, 3. Сам Харт - 6. Джордан Роситер (к), 8. Камеран Бранаган - 7. Райн Кент, 10. Алекс О`Ханлън, 11. Жером Синклеър - 9. Олувасей Ожо.

Лудогорец: 54. Васил Симеонов - 39. Кристиян Михайлов, 46. Александър Георгиев, 37. Венцислав Керчев, 2. Кристиян Джамов - 38. Кристиян Китов (к), 34. Олег Димитров - 28. Томас Цвятков, 13. Веселин Любомиров, 40. Денислав Александров - 45. Преслав Антонов.