Локомотив Пловдив шокира шампиона Литекс насред градския стадион в Ловеч и постигна победа с 1:0, благодарение на която се класира за финала на Купата на България.

За трофея "Смърфовете" ще спорят срещу новака в "А" група Лудогорец Разград, който по-рано през деня се наложи без проблем над Септември Симитли.

Единственото попадение в мача бе дело на Юнес Бенжелюн, който се разписа десетина минути преди края на срещата.

Срещата започна доста по-добре за домакините от Ловеч, които в 7-ата минута стигнаха до първата по-сериозна опасност в мача.

В ситуацията след центриране на Христо Янев, топката стигна до Петър Занев, който отправи удар от дъгата, но кълбото срещна гредата.

След това последва шут на Йеленкович в същата ситуация, но този път топката излезе в аут.

Няколко минути по-късно Локо отправи първия си удар в мача. Здравко Лазаров пробва да шутира от ъгъла, но топката мина над гредата.

В 20-ата минута Електричката отново излезе на стрелкова позиция и отправи удар, но Пиргов бе добре пласиран и спаси.

Точно в 30-ата минута Юнес Бенжелюн направи невероятен пропуск. Той не успя да вкара топката на празна врата, с което си навлече гнева на Емил Велев.

Последваха няколко много силни минути на Литекс и между 31-ата и 35-ата минута Янев на два пъти центрира опасно в наказателното поле на противника, но не се стигна до толкова опасни ситуации.

В 43-ата минута пък Даксон можеше да открие за гостите с хубав удар от дъгата. Пиргов обаче спаси добре.

Второто полувреме като цяло не започна особено интересно и през първите минути от него не се стигна до интересни голови положения.

В 55-ата минута Здравко Лазаров отправи удар от фаул, но Пиргов изби топката в корнер и предотврати попадение във вратата си.

Десетина минути по-късно Родригес стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на два метра покрай страничната греда.

В 79-ата минута малко изненадващо Локомотив откри резултата след попадение на Бенжелюн. След центриране на Сандриньо, Пиргов изби топката малко нескопосано и я остави на Бенжелюн, който от един метър с глава реализира.

В последната минута на срещата Даксон получи втори жълт и червен картон, заради бавене преди да излезе от терена като смяна.

ЛИТЕКС - ЛОКО ПД 0:1
0:1 Бенжелюн 79'

ЛИТЕКС: Пиргов, Занев, Жос (81 - Св. Тодоров), Янев, Попов, Г. Миланов (72 - Ваюши), И. Миланов, Йеленкович - к, Бодуров, Г. Иванов, Никасио

ЛОКО: Караджов, Родригес, Венков, Бенжелюн, Сержиньо, Златински, Георгиев (86 - Витанов), Йошев, Спасов (24 - Тодоров), Лазаров, Даксон