Младежкият тим на Лудогорец падна с 0:5 от Базел в мач от Група "В" на Шампионска лига.

Срещата се игра на "Герена". Надпреварата в юношеската Шампионска лига е за играчи до 19 г.

В нея съперниците са същите като при мъжете, като мачовете предхождат тези на първите отбори.

Това е трета поредна загуба на младите възпитаници на старши треньора Атанас Димов след загуба от Ливърпул с 0:4 в първия кръг като гост и от Реал Мадрид с 0:3 като домакин.

Още в 11-та минута добра атака на младите швейцарски футболисти през центъра завърши с точен пас към Арджент Кани, който изпрати топката в мрежата на Емил Господинов - 1:0 за Базел.

Осем минути по-късно гостите отбелязаха втори гол след продължително разбъркване пред вратата на Емил Господинов и удар от близко на Албиан Айети.

В 41-та минута гостите вече водеха с 3:0, след като Антонио Фишер подаде точно по тревата на Албиан Айети и той от непосредствена блзост вкара втория си гол в мача - 3:0 за Базел.

През първото полувреме гостите имаха още няколко положения за гол, но младият вратар на разградчани Емил Господинов бе на висота. И през второто полувреме швейцарците доминираха на терена на стадион "Георги Аспарухов".

В 64-та минута Седрик Итен преодоля няколко играчи на домакините и с точен удар увеличи на 4:0.

Минута по-късно след центриране на Арджент Кани топката попадна в Шарл Пикел и той с глава от няколко метра направи резултата 5:0 за Базел, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на руснака Сргей Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:5