Ботев Пловдив чукна с 3:1 Берое и взе "Битката за Тракия". Попаденията за пловдивчани в мача забиха Милен Гамаков, Томаш Иршак и Иван Цветков през второто полувреме, точен за гостите бе Димо Бакалов.

Срещата предложи страхотен футбол, с множество положения и пред двете врати, четири попадения, един червен картон и в крайна сметка заслужена победа за Ботев.

Изключително интересна и динамична бе първата част, но тогава съдията Вихрен Манев изгони леко пресилено Игор Джоман и това поразвали срещата.

Трябва да се отбележи, че малко по-късно имаше нарисуван червен картон, но този път Манев пощади Веселин Пенев от състава на старозагорци.

Срещата започна лудо с атаки и към двете врати. Още в третата минута Берое можеше да вкара. Тогава националът Венци Христов проби по крилото и центрира остро в наказателното поле на Ботев, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката в мрежата.

Минута по-късно Иво Иванов можеше да си забие ефектен автогол, но Макенджиев успя да избие. Положенията се редяха пред двете врати едно след друго.

В 10-ата минута Стефан Спировски стреля мощно от дъгата на пеналта, но Адам Стаховяк показа класа и спаси. Последваха силни минути за Ботев.

Игор Джоман сгреши детински и подари топката на Цветелин Чунчуков, който заедно с Иван Цветков се озоваха сами срещу Макенджиев, но направиха фрапантен пропуск.

В 18-ата минута Чунчуков пусна хитро към Мариян Огнянов, но той стренеговият удар беше слаб и беше уловен от Макенджиевля в аут.

След половин час игра Венци Христов излезе очи в очи срещу Стаховяк, но не успя да го преодолее, след което последва и пропуск на Игор Джоман.

В 36-ата минута Венци Христов отново се озова на чиста позиция, но стреля непохватно и Адам Стаховяк успя да спаси. Две минути по-късно Берое остана в намален състав.

Тогава Игор Джоман получи втори жълт картон и преждевременно пое към съблекалните. Трябва да се отбележи, че изгонването на Джоман бе леко пресилено.

Съдията Вихрен Манев сгреши и в 40-ата минута, когато Веселин Пенев влезе брутално в глезена на Филип Филипов, но Манев му вдигна само жълт картон. До края на полувремето с пропуски за Ботев се отчетоха Иван Цветков и Томаш Иршак.

Второто полувреме започна с нови атаки за Ботев и логично пловдивчани вкараха. В 50-ата минута Иван Цветков пусна страхотен пас към Милен Гамаков, който с отсечен шут едва не скъса мрежата на Благой Макенджиев за 1:0.

Последва и шанс за Мариян Огнянов, но той стреля неточно. Ботев тотално доминираше в тези минути и заслужено вкара втори гол.  54-ата минута Иршак бе изведен сам срещу Макенджиев и технично го преодоля за 2:0.

Малко по-късно старозагорци можеха да върнат един гол, но Самир Аясс отблизо стреля с глава над вратата на Стаховяк. След час игра Иван Цветков стреля майсторски от дъгата на наказателното поле, но разтресе горната греда на старозагорци.

Постепенно темпото на игра леко падна, като пловдивчани спокойно разиграваха в средата на терена, а гостите нямаха сили да се противопоставят на Ботев.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Пламен Николов нахлу в наказателното поле на Берое и намери Иван Цветков, който без проблеми вкара за 3:0.

Пловдивчани правеха каквото си искат на терена, докато Берое бе в нокдаун. В 70-ата минута Мариян Огнянов стреля отдалеч, но над вратата на гостите.

Последва отпускане в редиците на Ботев и старозагорци успяха да забият почетно попадение. Димо Бакалов бе изведен сам срещу Стаховяк и технично го преодоля за 3:1.

Берое дори можеше да вкара веднага още един гол, но този път Бакалов отблизо стреля над вратата. Тези моменти стреснаха домакините, те взеха инициативата и изнесоха играта в по-предни позиции.

До края пловдивчани контролираха действията на терана и заслужено си взеха победата.

Ботев - Берое 3:1

1:0 Милен Гамаков (50)
2:0 Томаш Иршак (54)
3:0 Иван Цветков (65)
3:1 Димо Бакалов (76)

БОТЕВ: 1. Адам Страховяк, 11. Йордан Христов, 3. Роман Инез, 22. Пламен Николов, 28. Филип Дилипов, 38. Милен Гамаков, 17. Лъчезар Балтанов, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов, 23. Цветелин Чунчуков, 19. Иван Цветков

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 6. Иво Иванов, 21. Елиаш, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов, 92. Стефан Спировски, 10. Венцислав Христов, 30. Жуниор Мапуку, 26. Салим Керкар