С гол на Еньо Кръстовчев отборът на Марек спечели с 1:0 като гост срещу Хасково в дербито на новаците в "А" група.

Поражението на Хасково е 11-о от началото на сезона в елита и закотви твърдо тима на дъното на таблицата с едва 4 точки. Успехът пък изравни Марек по точки със Славия на 10-о мясо в класирането.

Еньо Кръстовчев вкара единствения гол донесе трите точки за Марек още в 6-а минута. Бившият нападател на Левски реализира с глава след центриране от фаул.

След попадението домакините бяха по-активни, но трудно намираха пролуки в отбраната на дупничани. В 43-а минута Деян Лозев бе близо до изравнителен гол, но след негов удар топката срещна напречната греда.

След почивката Хасково продължи да търси повече атаката, но така и не успя да стигне до попадение. В 55-а минута Емил Ангелов не успя да прати топката в мрежата след разбъркване в наказателното поле на Марек.

Хасково - Марек 0:1