Левски удари с 3:0 Ботев Пловдив и се изкачи на третото място в класирането. Попаденията в мача заби Роман Прохазка, Георги Сърмов и Мигел Бедоя през второто полувреме.

Така "сините" събраха 27 точки и вече делят третата позиция с Берое, докато Ботев е на седмо място с 24 точки.

Срещата предложи много заряд, битка, нерви, положения, една греда, два червени картона, три гола и в крайна сметка заслужена победа за Левски.

На трибуните също беше доста интересно, а треньорите Вили Вуцов и Георти Иванов не спряха да се репликират, но в крайна сметка Гонзо излезе победител.

Срещата започна със страхотно положение за Левски. В третата минута Георги Сърмов стреля мощно от дъгата на наказателното поле, като топката се отби от лявата греда зад Адам Стаховяк.

Отговорът на домакините бе бърза контра, при която Момчил Цветанов бе изведен по дясното крило в чиста позиция, но пропусна страхотен шанс за гол.

В 8-ата минута играчите на Ботев скочиха за дузпа, след като Пламен Крумов блъсна Иван Цветков в наказателното поле, но не последва наказателен удар.

Пловдивчани продължиха да доминират и две минути по-късно създадоха нов шанс за гол, но Пламен Илиев се намеси решително и спаси удар на Йордан Христов.

В 15-ата минута Роман Прохазка проби по крилото и центрира в наказателното поле на Ботев, но там нямаше негов съотборник.

Шест минути по-късно Георги Сърмов влезе брутално в краката на Момчил Цветанов, но дори не последва и жълт картон. В 23-ата минута дойде и най-чистото положение до този момент в мача.

Тогава защитата на Левски сгреши детински и позволи на Чунчуков да излезе сам срещу Пламен Илиев, но Пацо Тигъра показа класа и отрази.

След половин час игра двата отбора едва не се хванаха за гушите, но всичко бе туширано с устни предупреждения за Веско Минев и Росен Колев.

Малко по-късно Иван Цветков се опита да вкара от пряк свободен удар, но прати топката над гредата на Пламен Илиев. Към края на мача действията на футболистите сериозно загрубяха, а играта се накъса.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Божидар Васев събори Мигел Бедоя, който се откъсваше сам срещу Адан Стаховяк и логично му бе вдигнат втори жълт картон и така Ботев остана в намален състав.

Второто полувреме започна със смени за двата отбора и със страхотно положение за Левски. В 50-ата минута Адам Стаховяк не се намеси адекватно след един ъглов удар, но за негово щастие, "сините" не се възползваха от този подарък.

Четири минути по-късно и Левски остана в намален състав. Тогава резервата Луис Педро вдига високо крак срещу Адам Стаховяк и получи директен червен картон.

Това определено бе пресилено изгонване на Педро, който заслужаваше най-много жълт картон. Последваха скучновати минути на стадиона в Коматево, като играта се водеше основно в сердата на терена.

След час игра Роман Прохазка стреля от дъгата на наказателното поле, но Адам Стаховяк спаси.

Четири минути по-късно се получи разбъркване в пеналта на Ботев след изпълнение на пряк свободен удар, при което топката достигна до Роман Прохазка, който отблизо опъна мрежата на домакините за 0:1.

Вина за този гол определено носи защитата на пловдивчани и най-вече Йордан Христов. След това попадение последва уникален пропуск за Левски.

Роман Прохазка се озова сам срещу Адам Стаховяк, но стреля високо над вратата. Така се стигна до 79-ата минута, когато след една флангова атака за Левски топката достигна до Георги Сърмов, който със свирепа тупалка едва не скъса мрежата на Адам Стаховяк за 0:2.

Това попадение определено реши мача и до края срещата се доиграваше. Все пак имаше време Левски да забие още един гол.

В 88-ата минута Мигел Бедоя се възползва от нова грешка в защитата на Ботев и отблизо направи 0:3. По този начин Левски взе заслужено трите точки и вече е на трето място в класирането.

БОТЕВ – ЛЕВСКИ 0:3

0:1 Роман Прохазка (64)
0:2 Георги Сърмов (79)
0:3 Мигел Бедоя (88)

БОТЕВ: 1 Адам Стаховяк, 3 Роман Инез, 37 Росен Колев, 11 Йордан Христов, 7 Мариян Огнянов, 16 Томаш Иршак, 17 Лъчезар Балтанов, 30 Божидар Васев, 77 Момчил Цветанов, 19 Иван Цветков (46 - Радослав Терзиев), 23 Цветелин Чунчуков

ЛЕВСКИ: 23 Пламен Илиев, 14 Веселин Минев, 5 Борислав Стойчев, 35 Пламен Димов (46 - Луис Педро), 3 Аймен Белаид, 71 Пламен Крумов, 10 Мигел Бедоя, 7 Роман Прохазка, 8 Георги Сърмов, 20 Антонио Аниете, 17 Валери Домовчийски