Ботев победи с 1:0 Берое в първата си контрола, играна на базата на "жълто-черните" в Коматево. Извън групата на домакините останаха Адам Стаховяк и Томаш Иршак, за които се заговори, че ще преминат в други отбори. Същото можело да стане и с Даниел Златков.

Мачът започна двуостро и в 4-ата минута Мариян Огнянов от тима на домакините стреля, но топката излезе в аут. Заралии отговориха с атака в 9-ата минута, при която Жуниор Мапуку отправи опасен удар, вратарят на "жълто-черните" Михаил Иванов изби топката в ъглов удар.

Постепенно "жълто-черните" наложиха надмощие. В 20-ата минута Божидар Васев стреля, но вратарят на старозагорци Благой Макенджиев хвана топката.

След три минути Цветелин Чунчуков с атрактивна странична ножица пробва да вкара гол, но коженото кълбо се отби в гърба на противников състезател и Благой Макенджиев го улови. Лъчезар Балтанов откри резултата в полза на Ботев в 35-ата минута с хубав гол след подаване на Лазар Марин.

През второто полувреме в двата отбора бяха извършени множество смени. В 51-ата минута Цветелин Чунчуков стреля с глава, но топката излезе в аут. Беройци бяха близо до изравняване в 73-та минута, тогава Павел Петков изведе на удобна позиция Станислав Костов, последва удар, но вратарят на Ботев Михаил Иванов изби топката.

В 86-ата минута Християн Казаков от Ботев стреля опасно, но Благой Макенджиев хвана топката. Две минути по-късно Михаил Иванов хвана топката пред Крас Гади след центриране в наказателното поле и ликвидира опасността пред вратата си. В 90-ата минута Станислав Дрянов стреля опасно от фаул, но топката излезе в аут.

Ботев - Берое  - 1:0

1:0 Лъчезар Балтанов (35)

Ботев: Михаил Иванов, Йордан Христов, Пламен Николов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Цветелин Чунчуков, Иван Цветков (Росен Колев, Роман Инез, Владимир Айтов, Станислав Дрянов, Християн Казаков, Серкан Юсейн, Наско Милев)

Берое: Благой Макенджиев, Пламен Тенев, Иво Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Игор Джоман, Георги Костадинов, Елиас, Жуниор Мапуку, Селим Керкар, Антон Огнянов (Танко Дяков, Крис Гади, Станислав Костов, Георги Динков, Павел Петков, Мариус Папшис, Самир Айас, Аласан Ндайе, Атанас Зехиров)