Локомотив Пловдив победи с 3:1 Асеновец в двустранна игра, която се проведе на стадиона в пловдивския парк "Лаута". Мачът започна куриозно, след като в самото му начало куче нахлу на терена. Двубоят бе прекратен, докато четириногият нахалник бъде изведен от игрището.

Във втората минута Благой Наков откри резултата, след като се възползва от подаване на Спас Делев. Гостите изравниха в 15-ата минута с попадение на централния си бранител, но локомотивци продължиха да диктуват събитията и в 27-ата минута Спас Делев отбеляза красив гол за 2:1.

До почивката "черно-белите" пропуснаха още няколко положения за гол, като Мартин Камбуров на два пъти удари напречната греда. Той показа класата си през второто полувреме с ефектен гол, фиксирайки крайния резултат 3:1.

Дани Кики и Емерик де Врийзе можеха да направят загубата на Асеновец по-голяма, но пропуснаха от чисти позиции. Дошлият на проби в Локомотив (Пловдив) Игнат Дишлиев се контузи, напусна терена принудително и се наложи неговите съотборници да доиграят мача с човек по-малко.

Състав на Локомотив: Скорчев, Илиев, Молдованов, Дишлиев, Дяков, Траянов, Сандански, Карагарен, Делев, Наков, Камбуров (Витанов, Стамов, Филипов, Де Врийзе, Бурабия, Османов, Кики, Вълчев)