Черно море се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като разби като гост Локомотив Горна Оряховица с 5:0 на реванша само за едно полувреме.

Така с общ резултат от двата мача 6:0 "Моряците" продължават напред в турнира и са само на крачка от финалния сблъсък.

Още във 2-ата минута бившият национал на Полша Марчин Букхард откри резултата след много хубав прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

В 23-ата минута полякът центрира перфектно от корнер за Котев, който заби с глава топката и удвои аванса на Черно море в резултата.

Три минути след това преднината на гостите стана класическа.

Марк Клок отправи удар, който рикошира в Кулибали и голът бе записан на името, на малиеца.

В 38-ата минута Вилян Бижев направи резултата 0:4, след като получи страхотен пас от Стенио в наказателното поле, като стражът на противника първоначално изби първия му удар. При добавката обаче той бе безпогрешен.

В самия край на полувремето бе оформен и крайният резултат след гол на Стенио от 20-ина метра. Второто полувреме просто се доиграваше и нямаше голове по време на него.