Славия разгроми Локомотив (Пловдив) с 3:0 в среща от втората половина на А група, като се откъсна вече на 6 точки от пловдивчани в директния спор за 9-ото място.

Пловдивските смърфове инкасират 6-а поредна загуба, а Радослав Василев с двете си попадения днес вече и ма 9 на личната си сметка.

Славия започна по-активно срещата и повечето положения бяха за тях. Още в 8-ата минута те можеха да открият резултата, но Димитър Везалов от малкото наказателно поле стреля над гредата.

Малко след това пропуск направи и Радослав Василев. След няколко атаки, които не бяха завършени, Славия стигна до гол в 35-ата минута чрез Петър Атанасов.

Жереми Манзоро проби от дясно върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Василев се пребори с Мартин Сечков.

Топката продължи към Петър Атанасов, който пък се възползва от излезлия вратар Господинов и вкара по диагонала. По същото време гостите разчитаха на няколко далечни удара, като само един затрудни Марио Кирев.

До края на първата част Славия опита да стигне до втори гол, като в 42-ата минута Карлос Фонсека стреля в гредата от близко разстояние.

Белите решиха изхода от мача в рамките на три минути след началото на второто полувреме. Още 6 минути след началото на втората част те удвоиха преднината си с нов гол на капитана Радослав Василев.

Той получи пас от дълбочина, надигра един срещу един Диян Молдованов, и сам срещу вратаря Господинов не сбърка- 2:0.

Само две минути по-късно след пас на Петър Атанасов и при идентична ситуация, Василев вкара за 3:0 и увеличи личната си сметка на 9 гола от началото на сезона.

Левият бранител Диего Фераресо беше близо до четвърти гол в 71-ата минута. Той се освободи от трима бранители, нахлу през центъра и стреля, но топката се отби в гредата.

В 75-ата минута гостите бяха най-близо до гол, но Спас Делев от ъгъла на малкото наказателно поле стреля в аут. Четири минути преди края на редовното време Славия стигна и до четвърти гол, но Крум Стоянов се оказа в засада и попадението беше отменено.

В 91-ата минута на два пъти Господинов предотврати ново попадение във вратата си, като първо изби удар с глава на Везалов, а след това спаси и удар на Вълчанов от упор.

Славия - Локомотив (Пловдив) 3:0

1:0 Петър Атанасов (35)
2:0 Радослав Василев (51)
3:0 Радослав Василев (54)

Славия: Марио Кирев, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Димитър Пиргов, Диего Фераресо, Иван Вълчанов, Костадин Дяков (76- Славчо Шоколаров), Карлос Фонсека, Жереми Манзоро (88- Емил Стоев), Петър Атанасов, Радослав Василев (79- Крум Стоянов)

Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Богомил Дяков, Мартин Сечков, Радослав Димитров (81- Георги Вълчев), Венелин Филипов (6- Здравко Илиев), Мехди Бурабия, Ванчо Траянов (81- Емерик де Врийзе), Янко Сандански, Спас Делев, Диян Молдованов, Мартин Камбуров