Марек победи с 1:0 Славия в мач от 24-ия кръг на „А” група, игран на стадион „Бончук” в Дупница.

Домакините стигнаха до успеха с гол на Рангел Абушев в 92-ата минута, с което отборът събра 17 точки и е само на 3 от чертата на спасение, където в момента се намира раздираният от проблеми Локомотив Пловдив.

”Белите” пък остават на 9-та позиция с 26 т.

Двубоят в Дупница  беше скучен и интересните моменти липсваха. Футболистите  на Марек бяха с една идея по-активни, но не успяха да реализират отворилите им се възможности.

След почивката играта стана още по-скучна и основно преобладаваха здравите влизания. В последните 10 минути имаше и няколко спорни моменти. На два пъти домакините имаха претенции за дузпа – за игра с ръка на Жереми Манзоро и фаул на Абушев.

В 85-ата минута столичани също поискаха наказателен удар за нарушение срещу Радослав Василев, но главният съдия Георги Давидов отново остана безмълвен.

Така се стигна до 92-ата минута, когато Мартин Димитров намери Абушев пред наказателното поле и нападателят с удар от ждроб донесе победата за Марек.