Отборите на Ботев и гостуващия Берое завършиха при резултат 1:1. Головете отбелязаха Мариян Огнянов в 63-а минута и Елиаш да Силва в 66-а.

По този начин двата тима още не познават вкуса на победата в плейофната фаза.

По този начин двата тима още не познават вкуса на победата в плейофната фаза на "А" група.

За трето поредно гостуване „зелените“ не завършиха мача с пълен състав, след червен картон за Самир Аясс още в 31-ата минута на срещата.

За пореден път обаче „беройци“ играха силно, тактически правилно и с голямо себераздаване, което им донесе и точката. Берое остава на 5-ото място с 41 точка, а Ботев е шести с 39.

Мачът започна с атаки към двете врати. В 5-ата минута Лазар Марин от домакините центрира пред вратата на съперника, но Мариян Огнянов остана под топката. Три минути по-късно Георги Костадинов от Берое стреля с глава, но топката излезе в аут.

Домакините натиснаха и в 15-ата минута Божидар Васев подаде към Мариян Огнянов, който обаче не успя да нанесе опасен удар.

В 20-ата минута Иван Цветков изведе Божидар Васев отляво, последва центриране пред вратата на заралии, но защитникът им Веселин Пенев блокира нападателя на "канарчетата" Момчил Цветанов и предотврати опасността.

Гостите изнесоха играта напред и в 29-ата минута Адам Стаховяк изби топката след коварно центриране от фаул на Георги Андонов.

В 33-ата минута беройци останаха с човек по-малко, след като Самир Аяс получи втори жълт картон за нарушение срещу Лазар Марин и бе изгонен от игра. Пет минути по-късно Йордан Христов центрира, но Елиаш изчисти топката в ъглов удар.

Гостите можеха да поведат в 42-ата минута, когато Савио Нсереко елиминира Лазар Марин, шутира към вратата на Ботев, но вратарят Адам Стаховяк изби коженото кълбо в корнер.

През второто полувреме заваля проливен дъжд. Футболистите на Ботев натиснаха и в 52-ата минута Лъчезар Балтанов стреля, но Илко Пиргов изби в ъглов удар.

След неговото изпълнение стана разбъркване пред вратата на беройци, а Пламен Николов пропусна да отбележи гол от чиста позиция.

В 57-ата минута Лъчезар Балтанов стреля от движение, но Илко Пиргов изби в корнер. Беройци разчитаха на контраатаки и при една от тях в 63-ата минута Игор Джоман стреля над вратата от удобна позиция от Георги Костадинов.

Ботев поведе в резултата в 63-ата минута. Лъчезар Балтанов проби отдясно, подаде на Цветелин Чунчуков в наказателното поле, който подаде на Мариян Огнянов, който с техничен удар провря топката под плонжа на Илко Пиргов.

Беройци протестираха, че Лъчезар Балтанов е извършил нарушение срещу Веселин Пенев. Гостите изравниха след три минути за 1:1 с попадение на Елиаш, който се възползва от ценнтриране на Семир Керкар от фаул и грешка в защитата на домакините.

Домакините можеха да вторат втори гол в 69-ата минута, но Цветелин Чунчуков от удобна позиция прати топката в аут.

В 75-ата минута Иван Цветков изпълни пряк свободен удар, но прати топката над вратата на гостите. В 85-ата минута стана мелле пред вратата на Берое след изпълнение на фаул, но топката бе изчистена.

Ботев – Берое 1:1

1:0 Мариян Огнянов 63′,

1:1 Елиаш 66′

Ботев: 1. Адам Страховяк – 11. Йордан Христов, 22. Пламен Николов, 18. Радослав Терзиев, 24. Лазар Марин (46′ – 23. Цветелин Чунчуков) – 16. Томаш Иршак, 17. Лъчезар Балтанов – 77. Момчил Цветанов (74′ – 38. Милен Гамаков), 7. Мариян Огнянов, 30. Божидар Васев – 19. Иван Цветков (к);

Берое: 23. Илко Пиргов – 18. Атанас Зехиров, 21. Елиаш, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев (от 84′ – к) – 70. Георги Костадинов (90’+1′ – 30. Жуниор Мапуку), 27. Игор Джоман – 8. Самир Аясс, 77. Савио Нсереко (58′ – 4. Аласан Н’Диайе), 26. Салим Керкар – 10. Георги Андонов (к – до 83′) (84′ – 9. Станислав Костов)