Славия победи с 2:1 Локомотив в Пловдив в мач от 28-ия кръг на „А” група.

Още в 9-ата минута Атанасов нацели страничната греда, след като отне топката от Сечков. В 27-ата минута „смърфовете” поведоха. Караген пробва атрактивен удар със задна ножица, но Кирев спаси.

Топката обаче попадна в Бурабиа, който с диагонален шут при добавката се разписа – 1:0 за Локомотив. Столичани изравниха в 35-ата минута.

Защитникът Димитър Пиргов беше оставен непокрит в наказателното поле след центриране от фаул и засече топката. Тя рикошира в Сечков, излъга Скорчев и влетя в мрежата му за 1:1.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Вълчев задържа Манзоро в  наказателното поле и съдията Адриан Петров отсъди дузпа. Зад топката застана Радослав Василев, за да донесе победата за Славия.

С победата „белите” събраха 34 точки и са на 9-то място, докато пловдивчани остават на 10-та позиция с 23 т.