Берое чукна с 1:0 Пирин и излезе начело на "А" група. Старозагорци имат седем точки, като утре могат да бъдат застигнати от Монтана или Литекс, които играят помежду си.

Единственото попадение под "Аязмото" мушна Георги Божилов в 10-ата минута.

Берое изцяло владееше инициативата, търсеше повече победата, създаде половин дузина положения, вкара един гол и в крайна сметка си взе трите точки.

От своя страна Пирин не разкри възможностите си и логично загуби, като "орлетата" са в зоната на изпадащите отбори.

Срещата започна с натиск на Берое и още в 10-ата минута домакините успяха да вкарат.

Тогава Мапуку намери Георги Божилов и той без проблеми заби първото си попадение за старозагорци, след като през лятото дойде от състава на Черно море.

Малко по-късно с пропуск за Берое се отчете Иво Иванов. Едва след половин час игра гостите успяха да стигнат до чисто голово положение.

Тогава Маркиньос се озова на чиста позиция, но пропусна да изравни. Малко по-късно Мапуку не успя да вкара за домакините. В края на полувремето с пропуски се отчетоха Стивън Петков и Мапуку.

Второто полувреме започна с нов шанс за Пирин, но отново Маркиньос не успя да вкара.

Постепенно домакините отново взеха инициативата, но Коконов не се възползва от отличен шанс.

До края на мача Берое контролираше срещата, не даде почти никакви шансове на гостите си и заслужено си спечели победата. Така старозагорци са еднолични лидери в класирането на "А" група.

Берое – Пирин 1:0

Голмайстори: 1:0 Георги Божилов (10)

Берое: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш – 14. Георги Божилов, 73. Стивън Петков (49′ – 7. Георги Андонов), 20. Неманя Милисавлевич (30′ – 17. Иван Коконов) – 10. Жуниор Мапуку (88′ – 4. Венелин Филипов); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 15. Георги Динков, 77. Спас Делев, 9. Станислав Костов

Пирин: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев (77′ – 7. Тони Тасев), 5. Александър Дюлгеров, 18. Юлиян Попев (к), 22. Богомил Дяков (87′ – 11. Еденилсон Бергонси), 24. Антон Костадинов, 3. Румен Сандев, 25. Александър Якимов, 28. Маркиньос, 19. Благой Наков, 10. Мартин Тошев (78′ – 8. Антонио Хаджииванов); неизползвани резерви: 12. Веселин Ганев, 23. Тодор Траянов, 14. Стлиян Николов, 17. Илия Карапетров