Славия и Литекс завършиха наравно 0:0 в един от най-интересните мачове от кръга, игран в София.

По този начин "оранжевите" сдадоха върха за сметка на шампиона Лудогорец. Ловчанлии имат 12 точки, докато разградчани са с 13. "Белите" пък са на 3-та позиция с 11 точки – колкото може да събере Левски, ако победи Локомотив в Пловдив.

Първата опасна атака бе за домакините в 18-та минута, когато французинът Жереми Манзоро проби по левия фланг, преодоля защитник на гостите и навлезе в наказателното поле, но в последния момент топката му бе избита.

"Белите" бяха по-активни в първите тридесетина минути, като ще се запомнят два далечни удара на Янис Карабельов и от фаул на новопривлечения нападател Антон Карачанаков.

В последната минута на първото полувреме бе най-добрата възможност за гостите от Ловеч: колумбийският нападател и голмайстор Данило Асприля можеше да излезе сам срещу вратаря на "белите" Марио Киров, но Мартин Дечев се намеси в нужния момент и предотврати опасността.

В 68-та минута домакините направиха страхотен пропуск: французинът Жереми Манзоро пусна в наказателното поле към Антон Карачанаков, който вече паднал на тревата, не успя да насочи топката в празната врата.

В продължението колумбиецът Данило Асприля изпълни фаул от около тридесетина метра, вратарят на "белите" Марио Кирев закъсня с плонжа си, но топката се удари в десния страничен стълб и така последният съдийски сигнал на Таско Тасков прозвуча при резултат 0:0.

Славия – Литекс 0:0

Славия: Maрио Кирев, Антон Карачанаков, Пламен Крачунов, Живко Атанасов, Диего Фераресо, Мартин Дечев, Емил Мартинов, Франк Мбарга (Владимир Семерджиев – 65), Янис Карабельов (Петър Атанасов – 54), Жереми Манзоро (Иван Вълчанов – 84), Ивайло Димитров

Литекс: Винисиус Баривиейра, Иван Горанов, Рафаел Перес, Пламен Гълъбов, Страхил Попов, Красимир Станоев, Хенри Делгадо, Никола Колев (Александър Цветков – 64), Арсенио Нунеш (Александър Георгиев – 69), Данило Асприля, Бьорн Маарс Йонсен (Милчо Ангелов – 80)

София, стадион: Славия, 1200 зрители
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Мартин Дечев, Пламен Крачунов, Владимир Семерджиев, Диего Фераресо (Славия); Пламен Гълъбов, Данило Асприля, Александър Цветков, Александър Георгиев (Литекс)