Берое удари с 1:0 Литекс в Ловеч и излезе на второ място в класирането. Единственото попадение в мача заби Спас Делев в 17-ата минута.

Така старозагорци събраха 13 точки и са само на една от Лудогорец. Ловчанлии от своя страна остават с 12 пункта и делят третото място със Славия.

Успехът в Ловеч остави "зелените" единствения тим в елита без поражение до този момент.

Попадението на Спас Делев в Ловеч пък е първо за него за отбора на Берое в "А" група.

В първите десетина минути на двубоя гостите от Стара Загора бяха по-активни, но въпреки териториалното си превъзходство не сътвориха нищо особено пред вратата на домакините.

В 17-та минута, след грешка на Хенри Рохас, Елиаш изведе Спас Делев между двама бранители на Литекс, а нападателят на Берое без да се бави от границата на наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Винисиус Баривиейра за 0:1.

Ловчалии реагираха веднага на негативния за тях развой на мача. в 23-та минута Асприля навърза бранител на гостите, подаде на Хенри Рохас в наказателното поле, но вратарят на Берое Благой Макенджиев отрази удара на колумбиеца.

В 34-та минута, след центриране на Асприля, Йонсен стреля с глава, но неточно. В 44- та минута Данило Асприля стреля от пряк свободен удар, но Макенджиев спаси.

Второто полувреме също започна с по-активна игра на Берое. В 49-та минута Елиаш намери Игор Джоман в наказателното поле след центриране от дясно, той стреля от десетина метра, но вратарят на Литекс прояви отличен рефлекс и успя да избие летящата към мрежата му топка.

След час игра Бьорн Йонсен стреля опасно, но топката премина на сантиметри покрай гредата. Ловчалии постепенно увеличаваха натиска си към вратата на Берое.

В 74-та минута Иван Коконов беше оставен сам срещу Баривиейра, но вратарят на Литекс отново бе блестящ и отрази удара му. До края на мача усилията на домакините не доведоха до нищо пред вратата на Берое.

Литекс - Берое 0:1

Спас Делев (17)

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Рафаел Перес, Пламен Гълъбов /46-Александър Георгиев/, Иван Горанов, Красимир Станоев, Петрос Бумал /68-Никола Колев/, Данило Асприля, Хенри Рохас /72 - Милчо Ангелов/, Арсенио Нунеш, Бьорн Йонсен

Берое: Благой Макенджиев, Георги Динков, Иво Иванов, Венцислав Василев, Веселин Пенев, Том, Елиаш, Игор Джоман, Неманя Милисавлевич /61 - Георги Божилов/, Спас Делев /78-Владимир Зафиров/, Стивън Петков /55-Иван Коконов/