Монтана победи Локомотив Пловдив с 2:0 в мач от 7-мия кръг на "А"-футболна група, в който гостите от Пловдив бяха повече от половин час с човек по-малко на терена.

Домакините откриха резултата в 6-та минута: след изпълнение на фаул от Асен Георгиев вратарят на пловдивчани Ясеин Ел Каруби изби топката, но тя попадна в Станислав Генчев и той стреля, вратарят Ел Каруби отново отби, получи се разбъркване и в крайна сметка Сергей Василев от няколко метра изпрати топката в мрежата - 1:0 за Монтана.

В 26-та минута монтанци имаха още едно добро положение: Йордан Тодоров стреля от 12-13 метра, но мароканският вратар Ясеин Ел Каруби боксира и спаси опасния удар на Тодоров.

В 36-та минута голмайсторът и нападател-ветеран на пловдивчани Мартин Камбуров изпрати топката в мрежата на домакините, но главният съдия Цветан Кръстев не призна гола поради засада на Камбуров, маркирана своевременно от страничния съдия.

В 56-та минута нигериецът с френски паспорт Оливие Боне извърши грубо нарушение в средата на терена срещу Атанас Илеиев и получи втори жълт и съответно червен картон. Така задачата на пловдивчани се усложни, след като останаха с десет души на терена на стадион "Огоста". Въпреки това в 77-та минута гостите можеха да стигнат до изравняване: Димо Бакалов изведе Люик Дефо в наказателното поле, Дефо шутира веднага с левия крак, но вратарят на монтанци Христо Иванов с отличен рефлекс изби в корнер.

В 4-та минута на даденото от съдията четириминутно продължение след края на мача след контраатака на домакините Станислав Генчев, оставен непокрит на точката на дузпата, с удар от въздуха оформи крайния резултат - 2:0 за Монтана.

Монтана - Локомотив Пловдив 2:0

Голмайстори: 1:0 Сергей Георгиев 6, 2:0 Станислав Генчев 2:0

Монтана: Христо Иванов, Георги Ангелов (Янко Ангелов - 55), Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Иван Михов, Георги Пашов, Станислав Генчев, Иван Минчев (Алби Дости - 72), Владимир Мичев, Сергей Георгиев, Атанас Илиев (Здравко Лазаров -78)

Локомотив: Ясеин Ел Каруби, Крум Стоянов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Пламен Крумов, Оливие Боне, Люик Дюфо, Бирсент Карагарен (Дани Кики - 62), Димитър Велковски (Димо Бакалов - 46), Зоран Балдовалиев (Георги Вълчев - 75), Мартин Камбуров

Монтана, ст.: "Огоста", 2000 зрители
Съдия: Цветан Кръстев
Жълти картони: Христо Иванов (Монтана); Оливие Боне (Локомотив)
Червен картон: Оливие Боне 57' (Локомотив)