Пред погледа на селекционера на българския национален отбор Ивайло Петев столичният Славия завърши наравно 0:0 у дома срещу аутсайдера Пирин Благоевград.

През първата част играта не предложи голови положения пред двете врати, като домакините държаха повече топката, но не можеха да създадат сериозно напрежение пред вратата, пазена от Красимир Костов.

В петата минута Антон Карачанаков стреля опасно от наказателното поле, но защитата на Пирин изби топката в корнер.

В 42-ата минута Красимир Костов изби лошо топката и тя попадна в младия Янис Карабельов, който шутира от дистанция в ръцете на вратаря на "зелените".

В самото начало на втората част защитникът на "белите" Цветомир Панов направи индивидуален пробив от 30-40 метра и остана срещу вратаря, но Красимир Костов спаси удара на десния бек.

Появилият в игра след почивката французин Жереми Манзоро раздвижи играта на Славия в предни позиции, но чистите ситуации пред вратата на гостите от Благоевград бяха малко.

Резервата Матийо Мансе остана на голова позиция четвърт час преди края, но ударът му от наказателното поле беше прекалено слаб.

В 78-ата минута Манзоро проби в наказателното поле, но ударът му беше избит от защитата.

В добавеното време резервата Владимир Семерджиев фаулира в наказателното поле Тони Тасев, но опитният Георги Петков спаси дузпата, бита от Венцислав Бенгюзов.

Славия - Пирин 0:0

Славия: Георги Петков, Пламен Крачунов, Димитър Пиргов, Диего Фераресо, Цветомир Панов, Иван Вълчанов (46-Жереми Манзоро), Костадин Дяков, Янис Карабельов (79-Владимир Семерджиев), Антон Карачанаков, Петър Атанасов, Ивайло Димитров (72-Матийо Мансе)

Пирин: Красимир Костов, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Румен Сандев, Юлиян Попев, Янко Сандански, Димитър Благов (64-Маркиньос), Александър Якимов (76-Антонио Хаджииванов), Тони Тасев, Мартин Тошев (82-Венцислав Бенгюзов)