Ботев спечели с 1:0 срещу Монтана в мач от 11-ия кръг на "А"-футболна група. Това беше първата победа на пловдивския тим след три поредни загуби.

Домакините натиснаха в началото на двубоя и в 3-ата минута Даниел Генов стреля неточно. Три минути по-късно Иван Минчев пусна топката към Атанас Илиев, но вратарят на Ботев Виктор Голас се справи със ситуацията, излезе и улови кълбото. Йордан Христов извади Рихави Кифуети на удобна позиция, но топката бе избита от бранител на гостите.

Монтана отговори с опасна атака в 14-ата минута, но Атанас Балджийски стреля неточно. Две минути по-късно "канарчетата" бяха близо до гол, след като Орлин Старокин заложи топката на Лъчезар Балтанов, който стреля опасно, но топката се отби в гредата.

В средата на първата част Жоел Чибамба получи топката в наказателното поле на съперника, но са засуети и бе блокиран.

Северняците отговориха с бърза атака в 27-ата минута, когато Атанас Балджийски подаде на Иван Минчев, който стреля на два пъти, защитниците на Ботев ликвидираха опасността.

Рихави Кифуети направи поредния пропуск за тима на домакините, след като в 35-ата минута надбяга Христофор Хубчев, излезе сам срещу Христо Иванов, стреля, но вратарят на гостите изби с крак удара му.

Втората част на двубоя започна с натиск на домакините. Рихави Кифуети намери Лъчезар Балтанов в наказателното поле на Монтана, но там защитник на гостите се намеси и ликвидира опасността.

Даниел Генов изпълни пряк свободен удар в 55-ата минута, но Христо Иванов без проблеми улови топката. Влезлият на смяна Николас Варела стреля от движение, но коженото кълбо излезе в аут.

Домакините стигнаха до гол в 70-ата минута. Тогава Рихави Кифуети проби мощно по фланга, върна топката в наказателното поле на Монтана, където Николас Варела с отмерен удар отбеляза за 1:0 в полза на Ботев.

Гостите опитаха натиск и се изложиха на контите на Ботев. При една от тях в 80-ата минута Рихави Кифуати проби опасно, но прати топката над вратата. Сергей Георгиев стреля, но Виктор Голас хвана топката.

В даденото от рефера продължение от три минути най-напред Асен Георгиев стреля с глава, но Виктор Голас хвана топката. Минута по-късно Жоел Чибамба излезе на чиста позиция, но прати топката над вратата.

Ботев Пловдив - Монтана - 1:0

1:0 Николас Варела (70)

Ботев: Виктор Голас, Йордан Христов, Пламен Николов, Филип Филипов, Даниел Златков, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Даниел Генов (61 - Николас Варела), Орлин Старокин (87 - Владимир Айтов), Рихави Кифуети, Жоел Чибамба (90 +3 - Наско Милев)

Монтана: Христо Иванов, Йордан Тодоров (74-Здравко Лазаров), Георги Ангелов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Георги Пашов, Борислав Балджийски, Станислав Генчев, Иван Минчев (76 - Алби Дости), Атанас Илиев (53 - Сергей Георгиев)