Локомотив Пловдив победи с 1:0 Монтана в първи мач от 15-ия кръг на "А" група.

По този начин "черно-белите" записаха шести пореден успех у дома и вгорчиха дебюта на новия треньор на гостите Емил Велев-Кокала, за когото това беше дебют.

Единственият гол на стадиона в парк "Лаута" вкара Димо Бакалов в 74-ата минута, а от 50-ата монтанци бяха с човек по-малко заради червения картон на Владимир Мичев. В класирането "смърфовете" са на 7-мо място с 21 точки, а Монтана е на 10-та позиция с 12 т.

Домакините можеха да поведат още в 3-ата минута след разиграване между най-опитните им футболисти. Емил Гъргоров центрира в наказателното поле, където Мартин Камбуров засече, но покрай целта.

В 11-ата минута Асен Георгиев беше на косъм от автогол, но вратарят Христо Иванов внимаваше и успя да избие в последния момент. Натискът на Локомотив продължи и след малко повече от 20 минути игра Бадема се измъкна от двама противникови защитници и засече кълбото с глава, но сантиметри го разделиха от гола.

До края на полувремето Камбуров пропусна два шанса да открие резултата. Първо ветеранът си поведе топката с петичка и шутира силно по диагонала, но стражът на Монтана отново спаси. В 41-ата минута нападателят стреля от фаул, но Иванов пак се оказа последна преграда пред гола.

Пет минути след подновяването на играта Владимир Мичев влезе много опасно с бутоните напред и главният съдия Георги Давидов му показа втори жълт и съответно червен картон.

С човек повече на терена, "черно-белите" продължиха да диктуват събитията на терена и в 74-ата минута логично поведоха. При центриране от корнер, Димо Бакалов засече с глава донесе победата с 1:0 за Локомотив.

Локомотив – Монтана 1:0

Голмайстор: Бакалов (74)

Локомотив: Ясин ел Харуби, Крум Стоянов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Пламен Крумов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Емил Гъргоров (63-Илиян Йорданов), Димо Бакалов, Димитър Велковски (46-Зоран Балдовалиев), Мартин Камбуров
Треньор: Христо Колев

Монтана: Христо Иванов, Георги Ангелов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Иван Михов, Христофор Хубчев, Борислав Балджийски, Станислав Генчев, Иван Минчев (65-Атанас Илиев), Владимир Мичев, Здравко Лазаров Матей Поплатник, Сергей Георгиев
Треньор: Емил Велев

Пловдив, ст.: "Локомотив"
Съдия: Георги Давидов
Жълти картони: Стоянов, Котев, Крумов (Локомотив); Хубчев, Минчев, Мичев (Монтана)