Литекс победи Ботев Пловдив с 4:2 в двубой от 17-ия кръг на А-футболна група и се изравни по точки с Левски и Лудогорец на върха в класирането, но ловчанлии са лидери с по-добри показатели."Сините" обаче имат мач по-малко, тъй като утре посрещат Славия на "Герена".

Мачът започна с надмощие на ловчалии. Те пропуснаха три отлични възможности за гол чрез Арсенио Нунеш и Бьорн Йонсен още в първите 17 минути на двубоя.

При първата си по-сериозна атака гостите поведоха в резултата в 27-та минута. След грешка на Елтон, Грегъри Нелсън овладя топката, напредна и я изпрати във вратата на Винисиус Баривийра за 0:1. Радостта на канарчетата обаче бе кратка.

В 34 минута Данило Асприля успя да отклони топката след центриране от дясно и изравни при много спорна ситуация, в която страничният съдия Даниел Ников вдигна флага си за засада, на главният рефер Георги Йорданов посочи центъра и призна попадението.

В 42-та минута Хенри Рохас размина трима бранители на Ботев и със страхотен шут от границата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Виктор Голас за 2:1.

В 53-та минута ловчалии увеличиха аванса си. След добра атака на домакините по десния фланг Йонсен отклони топката към връхлитащи на скорост Петрос Бумал, който със силен шут от границата на наказателното поле я изпрати за трети път във вратата на Ботев.

Това бе първият гол за французина с екипа на Литекс. Малко по-късно Йонсен можеше да сложи точка на спора, но ударът му от изгодна позиция мина покрай гредта. В 64-та минута Грегъри Нелсън намали на 3:2 след като успя да се пребори за топката в наказателното поле на Литекс и да я насочи в мрежата на Баривиейра.

Домакините пропуснаха да възстановят преднината си, след като удар на Страхил Попов срещна страничната греда, а вратарят на гостите извади страхотен удар с глава на Минчев.

До край на срещата атаките към двете врати продължиха. В самия край на двубоя Асприля със страхотен шут от 25 метра изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Ботев за 4:2.

Литекс - Ботев Пловдив 4:2

0:1 Грегъри Нелсън 27
1:1 Данило Асприля 34
2:1 Хенри Рохас 42
3:1 Петрос Бумал 53
3:2 Грегъри Нелсън 64
4:2 Данило Асприля 90

Литекс: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков, Рафаел Перес, Страхил Попов, Елтон Дос Рейс, Петрос Бумал /69 - Никола Колев /, Арсенио Нунеш, Кристиан Малинов, Данило Асприля, Хенри Рохас /83 - Красимир Станоев /, Бьорн Маарс Йонсен / 65 - Геори Минчев/

Ботев: Виктор Голас, Филип Филипов, Даниел Златков, Пламен Николов /73-Радослав Терзиев /, Йордан Христов, Серкан Юсеин /46 - Даниел Генов /, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Николас Варела /46 - Александър Колев /, Грегъри Нелсън, Рихави Кифуети