Монтана и Пирин врътнаха реми 1:1 в дербито на аутсайдерите, което се игра на стадион "Огоста" в Монтана.

Това стана в среща от 17-ия кръг на "А" група, а след нея домакините събраха 13 точки и са 9-и в класирането, докато "Орлетата" са на последната позиция с актив от 10 точки.

Отборът на Наджи Шенсой започна мача много силно и първи стигна до попадение още в 3-ата минута.

Тодор Траянов вкара страхотен гол. Той опита да центрира топката от далечно разстояние, но вместо това се получи коварен удар, който влетя във вратата на Христо Иванов.

В 35-ата минута обаче домакините изравниха чрез Иван Минчев. Той засече по прекрасен начин с глава центриране на Здравко Лазаров и насочи топката към горния ляв ъгъл на противниковата врата.

До края на полувремето, а и след почивката чистите положения бяха рядкост.

Все пак обаче домакините имаха страхотна възможност да стигнат до успеха чрез Сергей Георгиев в 78-ата минута.

Той обаче от два метра изпрати топката в аут без в ситуацията да има съпротива на вратаря.

Малко след това Георгиев вкара топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада.