Берое успя да постигне домакинска победа с 2:1 над Монтана в среща от 19-ия кръг на "А" група.

След този мач заралии събраха 33 точки и се изравниха с третия в класирането Литекс, докато новаците в елита са на последното 10-о място с 13 точки.

Домакините стигнаха до попадение още в 7-ата минута, след като Милисавлевич отправи майсторски пас към Иса, който успя да се измъкне от защитата на противника и излезе сам срещу Иванов, а след това реализира.

В 49-ата минута гостите изравниха. Поплатник подаде добре топката към Илиев, който я пое и след това напредна, за да я пусне покрай Пиргов и да я вкара във вратата.

Успехът на домакините дойде в 80-ата минута. След прекрасен фаул на Георги Андонов стражът на гостите бе без шансове да улови топката.

Гостите останаха и с човек по-малко в 90-ата минута, след като Минчев получи втори жълт и червен картон.

Берое - Монтана - 2:1

1:0 Исмаил Иса (7)
1:1 Атанас Илиев (49)
2:1 Георги Андонов (80)

Берое: Илко Пиргов, Веселин Пенев, Георги Динков, Иво Иванов, Емин Ахмед, Елиаш, Игор Джоман, Том /Георги Божилов - 56/, Спас Делев /Венцислав Василев - 90/, Неманя Милисавлевич /Георги Андонов - 65/, Исмаил Иса

Монтана: Христо Иванов, Йордан Тодоров, Георги Ангелов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев /Йордан Георгиев - 67/, Борислав Балджийски, Иван Минчев, Християн Попов, Владимир Мичев /Атанас Илиев - 46/, Матей Поплатник, Сергей Георгиев