Славия допусна тежка загуба от казахстанския шампион Астана с 0:3 в контролна среща, която се игра в Турция. Тимът на Станимир Стоилов имаше пълен превес в мача и вкара два гола до почивката и още един през втората част.

В неделя и Димитър Димитров с неговия Иртиш натупа „белите”, но с 4:1.

Днес Астана не губи време и поведе в 6-ата минута с гол на Танат Нусербаев.

Борислав Балджийски имаше отличен шанс да изравни в 11-ата, но изпусна сам срещу вратаря.

21-годишната звезда в атаката на казахстанския шампион Патрик Твумаси закова топката под гредата на Георги Петков за 2:0 в средата на първата част.

Тийнейджърът Геворг Наджарян за трети път огорчи Славия 13 минути преди края.

Георги Петков направи още няколко спасявания, с които спаси „белите” на наставник Александър Тарханов от още по-голяма загуба.

Славия – Астана 0:3
0:1 Нусербаев ‘6
0:2 Твумаси ‘25
0:3 Наджарян ‘77

Съставът на Славия: 1. Георги Петков, 25. Цветомир Панов, 19. Стефан Велков, 77. Борислав Балджийски, 35. Емил Мартинов, 10. Янис Карабелъов, 14. Ивайло Димитров, 11. Дуде Ндонгала, 13. Дани Моканза, 17. Омар Абди, 88. Никита Сергеев