Локомотив успя да надделее над Ботев с 2:1 в голямото дерби на Пловдив от 30-ия кръг на "А" група.

"Канарчетата" поведоха в резултата след сравнително ранен гол, но след това домакините обърнаха нещата в своя полза и спечелиха.

Марин даде аванс на гостите в 22-ата минута, но Велев изравни в 55-ата.

Котев пък вкара победното попадение за "смърфовете" в 67-ата минута.

След успеха си Локо е на 5-ото място в класирането с актив от 34 точки, докато Ботев е 7-и с 29 точки.

Срещата започна с не много високо темпо, но все пак домакините от Локо отправиха опасен удар чрез Серджо в 12-ата минута, който профуча покрай гредата.

Десет минути след това Марин обаче изненадващо даде аванс на Ботев, след като реализира под плонжа на Александър Витанов, който се пропука и пусна топката зад гърба си.

В 38-ата минута Гъргоров отклони топката към вратата на Ботев след корнер, но Мартин Димитров прояви страхотен рефлекс и успя да спаси вратата си.

Мако преди почивката домакините пропуснаха добър шанс, като при една ситуация двама играчи на тима пропуснаха да засекат топката.

Малко след почивката се получи разбъркване в наказателното поле на Ботев, но ударът на Крум Стоянов излезе в аут.

В 55-ата минута обаче Стефан Велев изравни. Той отправи слаб, но много точен, удар към вратата на противниковия страж и в крайна смета топката влезе в ъгъла на пазената от Мартин Димитров врата.

Десет минути след това стражът на Ботев направи страхотно спасяване след удар на Камбуров, но в 67-ата минута бе безпомощен, след като Котев реализира. Камбуров му свали топката на добра позиция и бранителят не сгреши.

Малко преди края на самия мач стражът на Ботев предотврати трети гол във вратата си, като се намеси много добре след удар на противников играч.

ЛОКОМОТИВ - БОТЕВ 2:1

0:1 Лазар Марин 22, 1:1 Стефан Велев 55, 2:1 Кирил Котев 67

ЛОКОМОТИВ ПД: 12 Александър Витанов, 71 Пламен Крумов /38-Ванчо Траянов/, 6 Кирил Котев, 15 Иван Иванов, 25 Крум Стоянов, 77 Стефан Велев, 9 Дани Кики, 11 Мартин Камбуров, 23 Емил Гъргоров, 20 Пауло Серджо, 19 Димитър Велковски /13 Кристиян Кацарев, 7 Георги Вълчев, 3 Александър Тунчев, 17 Ванчо Траянов, 18 Мартин Райнов, 10 Веселин Марчев, 21 Бирсент Карагарен/ Старши треньор – Илиан Илиев

БОТЕВ ПД: 21 Мартин Димитров, 11 Йордан Христов, 28 Филип Филипов, 6 Даниел Златков, 18 Радослав Терзиев, 24 Лазар Марин /64-Кристиан Димитров/, 10 Серкан Юсеин, 17 Лъчезар Балтанов, 8 Тодор Неделев, 45 Наско Милев, 91 Рахави Кифуети /46-Грегъри Нелсън/ /27 Симеон Симеонов, 9 Емил Камберов, 23 Грегъри Нелсън, 22 Милко Георгиев, 19 Борис Тютюков, 5 Кристиан Димитров, 26 Радослав Аполстолов/ Старши треньор – Николай Костов