Берое и Славия завършиха наравно 1:1 в последен мач от 31-ия кръг в "А" футболната група.

Домакините започнаха по-активно срещата и поведоха в резултата в 21-ата минута. Станислав Костов проби отляво и подаде на точката на дузпата към абсолютно непокрития Георги Божилов, който с точен удар в долния десен ъгъл даде аванс за "зелените".

Десет минути по-късно гостите отговориха със силен удар на Борислав Балджийски от фаул, но топката премина над напречната греда.

В рамките на три минути, от 35-ата до 38-ата, Георги Петков спаси опасни удари с глава на Божилов и Венцислав Василев.

В последната минута на първата част столичани пропуснаха много добър шанс да изравнят. Ивайло Димитров се откъсна сам срещу Благой Макенджиев, но стражът спаси удара му отблизо, а при добавката опитът за гол на Балджийски също беше париран.

След почивката защитата на Славия изпусна Исмаил Иса след подаване на Божилов и нападателят на домакините стреля с глава, но топката излезе в аут.

В по-голямата част от второто полувреме събитията на терена се развиваха главно в центъра на терена, като липсваха чистите голови положения пред двете врати.

Все пак в 84-ата минута Абуд Омар центрира отляво към резервата Калоян Кръстев, но младият нападател стреля неточно с глава от близка дистанция.

Омар центрира към Балджийски две минути преди края на редовното време и атакуващият халф отблизо изравни резултата с удар с глава.

След това равенство Берое остана на трето място с актив от 44 точки, докато столичани са четвърти с четири точки по-малко. С равенството Славия прекъсна серията си от три поредни поражения.

Берое - Славия 1:1
1:0 Георги Божилов 21
1:1 Борислав Балджийски 88

Берое: Благой Макенджиев, Георги Динков, Венцислав Василев, Владимир Зафиров, Том (70-Георги Андонов), Елиаш, Георги Божилов (81-Ивелин Илиев), Емин Ахмед, Атанас Зехиров (90-Ивайло Ангелов), Станислав Костов, Исмаил Иса

Славия: Георги Петков, Абуд Омар, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Цветомир Панов (46-Диего Фераресо), Янис Карабельов (46-Калоян Кръстев), Емил Мартинов, Емил Стоев, Георги Йомов, Ивайло Димитров (79-Китан Василев), Борислав Балджийски