Пирин допусна поражение с 0:3 в престижната контрола срещу гръцкия гранд ПАОК на стадион "Тумба" в Солун.

Димитър Бербатов пък не игра в срещата и изгледа родния си клуб от трибуните. Той още не е готов за игра, след като лекува контузия.

Мачът се игра при затворени врати, но въпреки това 50-ина фенове на "орлетата" пропътуваха разстоянието от Благоевград до Солун.

Отборът домакин  поведе с две бързи попадения до 20-ата минута. В 17-ата Пелкас и Цимирот направиха двойно, а Робърт Мак получи пас, който превърна в гол за 1:0.

Две минути по-късно Жайро даде отличен извеждащ пас за Стефанос Атанасиадис, който веднага пусна под Красимир Костов за 2:0.

Три минути преди почивката Цимирот даде втора асистенция и Цавелас отбеляза трети гол.

През втората част много промени в двата тима отнеха от качеството на играта и головите положения секнаха.

ПАОК - Пирин 3:0