Новаците в елита Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик завършиха 0:0 в първия мач от първия кръг на Професионалната футболна лига.

Двубоят се игра на новия терен на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута", тъй като клубният стадион на символичните домакини от Локомотив не отговаря на изискванията.

Срещата започна с двуостро и в шестата минута Николай Дюлгеров от тима на гостите отправи силен удар, но вратарят Стефан Кунчев парира удара му.

В ответната атака на горнооряховци Венцислав Керчев стреля, но Стоян Колев отрази шута.

Домакините наложиха надмощие и в 23-ата минута на Стоян Колев се наложи да показва класата си, избивайки топката пред крака на противников нападател. Минута по-късно Тихомир Кунев от Локо улучи стената след изпълнения на пряк свободен удар.

Заради голямата жега в средата на първото полувреме срещата бе прекъсната за минута-две, за да може играчите и съдиите да пият вода и да се освежат.

Секунди преди почивката след центриране от корнер защитата на Нефтохимик изпусна Мартин Кавдански, който от два метра не успа да намери опразнената врата.

Бургазлии започнаха по-активно през второто полувреме и в 50-ата минута Марко Ранджелович стреля, но право в ръцете на Стефано Кунчев. Домакините отвърнаха с бърза атака в 56-ата минута, при която Красен Трифонов излезе на чиста позиция, но стреля неточно.

В средата на полувремето Костадин Хазуров от гостите стреля с глава, но Стефан Кунчев хвана топката. Вратарят на домакините отново показа класа в 79-ата минута, когато спаси коварен удар и опази мрежата си суха.

В 83-ата минута Тихомир Кънев пропусна отлично положение, след като беше намерен непокрит в пеналта след центриране от ляво, ,но от въздуха отблизо не намери целта.

Локомотив (Горна Oряховица) - Нефтохимик (Бургас) - 0:0

Локомотив: Стефано Кунчев, Димо Атанасов, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Красен Трифонов, Георги Каранейчев (61-Владислав Узунов), Янаки Смирнов, Йордан Апостолов, Симеон Мечев, Милен Желев, Тихомир Кънев

Нефтохимик: Стоян Колев, Боян Георгиевски, Виктор Хомей, Яни Пехливанов, Марко Ранджелович, Емануил Манев, Любомир Божинов, Михаел Орачев (89-Иван Вълчанов), Николай Дюлгеров, Костадин Хазуров (69-Георги Чакъров), Александър Александров (59-Атанас Чипилов)

Стадион: "Локомотив" в Пловдив
Главен съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Симеон Мечев, Димо Атанасов, Тихомир Кънев (Локомотив); Любомир Божинов, Георги Чакъров (Нефтохимик)

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=385927051d" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>