По подобие на другите два новака в Първа лига Локомотив (ГО) и Нефтохимик Бургас, днес Дунав Русе и Верея също завършиха 0:0.

Мачът беше на много ниско темпо и без голови положения през първото полувреме. След почивката гостите бяха по-добрия отбор в голяма част от 45-те минути, но вратарят на русенци Мартин Луков се оказа герой под рамката.

Дунав Русе 2010 върна града във футболния елит на България след 25 години, като разбира се този клуб е един от многото с името Дунав, които фалираха в този период. Но се приема като естествен продължител на марката.

Верея пък е създаден преди 15 години, а днешната среща е историческа за тях, тъй като те дебютират в елита. Така Стара Загора се присъединява към София, Пловдив, Варна, Бургас и Перник, които са имали по два отбора едновременно в елита.

Първото полувреме не блестеше с кой знае какъв футбол, като и двата отбора просто си подтичкваха в голяма част от мача. Имаше една ситуация, в която съдията отмени гол на дунавци заради напуснала топка очертанията на терена при центриране.

Една ситуация имаше и за Сукуна от Верея, който се забави да стреля от границата на наказателното поле. Втората част също започна с положение за гостите, като Педро Еуженио завъртя защитник на Дунав и стреля, но вратарят Мартин Луков се разтегна и спаси с две ръце.

В 58-ата минута отново Сукуна стреля опасно, но отново Луков спаси вратата си с майсторски плонж. Положенията пред вратата на Дунав 2010 продължаваха да се нижат, а в 66-ата минута отново Еуженио изпусна сигурен гол, пак предотвратен от вратаря на небесносините.

Пред Еуженио се отвори нова възможност две минути по-късно дълъг пас от фаул от собствената половина изведе португалеца сам срещу вратаря, но под ъгъл. Нисичкият щурмовак изпревари вратаря и чукна топката над главата на вратаря, като вървеше към първи гол в мача.

Но Дарко Стоянов настигна кълбото и спаси вратата. Секунди по-късно пък Илия Мунин изчисти топката пред голлинията на Верея. До края на мача дунавци опитаха натиск и създадоха няколко мелета, но така и нулевото равенство не се промени, a четвърт час преди края съдията не свири чуста дузпа за русенци.

Дунав Русе 2010: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Михаил Милчев, Диян Димов, Ивайло Раденцов (62- Светослав Читаков), Юлиян Ненов, Спас Георгиев (52- Николай Колев), Бранимир Костадинов (73- Васил Шопов), Мирослав Будинов

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Илия Мунин, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Елиаш да Силва, Педро Еуженио, Александър Пашченко (46- Момчил Цветанов), Амаду Сукуна (87- Александър Якимов), Васил Калоянов (74- Методи Костов)