Славия постигна първа победа първенството след като надигра с 2:1 като гост Монтана. На стадиона в Ловеч домакините откриха една в 87-та минута, чрез Маркиньос, но късни голове на Георти Йомов и Борислав Балдгийски обърнаха мача в полза на белите.

Отборът на Монтана имаше превъзходство в първите минути на мача, а гостите разчитаха на редки контраатаки. В 19-та минута символичните домакини пропуснаха да отбележат първия си гол не само в срещата, но и в първенството. Ударът на Стивън Петков от воле срещна напречната греда на вратата на Славия. "Белите" постепенно изравниха играта и в 32-та минута също пропиляха отлична възможност за гол. Ивайло Димитров се озова на стрелкова позиция след центриране на Балджийски от пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата след удара му.

В 40-та минута Георги Пашов сгреши пред наказателното поле на Славия. Стивън Петков овладя, озова се сам срещу Георги Петков, стреля силно, но над вратата. До края на полувремето Монтана упражни натиск, но пропусна още две добри възможности за откриване на резултата. В началото на второто полувреме гостите ляха по-активни. В 47-та минута Ивайло Димитров беше изведен зад гърба на отбраната на Монтана, но вратаря Христо Иванов излезе и предотврати опасността. Десет минути по-късно удар на Васев с глава от чиста позиция излезе в аут.

Монтана отвърна с де положения- Първо Георги Петков улови топката след удар на Андреас Васев, а в 64-тя минута изби топката, която влизаше под гредата след удар с глава на Петър Атанасов. В 78-та минута Ивайло Димитров пропуса за Славия, след като Христо Иванов изби удара му с глава от близо. До края мачът се изнерви и бе накъсван от мести нарушения, въпреки че и двата отбора търсеха победата.

В 87-та минута Шоко проби по фланга, центрира остро и Маркиньос на метър от голлинията прати топката в вражата на Петков за 1:0. Белите не се предадоха. В 88-та минута Йомов изравни. Сердеров центрира към Ивайо Димитров, той отклони към Йомов, ударът му бе спасен от вратаря на Монтана, но при добавката Йомов прати топката в врежата за 1:1. В дадетото от съдията продължение Баджийски вкара за крайното 1:2.

Срещата беше изгледана и от собственика на ЦСКА Гриша Ганчев.

Монтана - Славия 1:2

Голмайстори:1:0 Маркиньос 87, 1:1 Георги Йомов 88, 1:2 Борислав Балджийски 90+1

Монтана - Христо Иванов, Иван Михов, Тихомир Трифонов, Раиф Мурадов, Шоко, Николай Чипев, Андреас Васев, Стивън Петков /78 - Атанас Илиев/, Даниел Генов /58 - Георги Коруджиев/, Маркиньос, Петър Атанасов /71 - Фернандо да Сива/

Славия - Георги Петков, Георги Пашов, Петко Христов, Александър Бранеков /15 - Александру Джурджу/, Омар Абуд, Емил Мартинов, Янис Карабельов /46 - Георги Йомов/, Божидар Васев, Борислав Балджийски, Сердер Сердеров, Ивайло Димитров