Дунав (Русе) записа първа загуба от началото на първенството в Първа професионална футболна лига, след като отстъпи с 1:2 от отбора на Ботев (Пловдив).

В началото русенският тим започна по-силно мача, като не закъсня и първият гол за "драконите". В 12-ата минута след грешка в защитата на Ботев топката попадна в Юлиян Ненов. Той изведе Антон Огнянов, който направи резултата 1:0 за Дунав.

Отговорът на Ботев обаче не закъсня. В 28-ата минута Серкан Юсеин подаде на Фелипе Бризола, който от границите на наказателното поле вкара изравнителния гол. След попадението натискът на гостите продължи, като на няколко пъти бяха близо до втория гол. Един от пропуските бе в 36-ата минута - след грешка в защитата на Дунав Жоао Паоло остана сам срещу вратаря Мартин Луков, но ударът му мина край страничния стълб на вратата.

Дунав започна силно второто полувреме, като в 52-рата минута Юлиян Ненов можеше да отбележи, но топката срещна напречната греда.

В 64-ата минута обаче Тодор Неделев от гостуващия тим изведе Жоао Паоло, който направи резултата 2:1 за Ботев.

Въпреки опитите на русенския тим да изравни резултата, до попадение така и не се стигна.

Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 1:2

Голмайстори: 1:0 Антон Огнянов (12), 1:1 Фелипе Бризола (28), 1:2 Жоао Паоло (64)

Дунав (Русе): Мартин Луков, Искандар Джалилов, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (46 - Нуриддин Давронов), Юлиян Ненов (75 - Спас Георгиев), Антон Огнянов, Васил Шопов (69 - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов

Ботев (Пловдив): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Серкан Юсеин (71 - Стенио Душ Сантош), Меледже Омнебес, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Жоао Паоло (88 - Даниел Кутев), Иван Иванов (90+1 - Кристиан Димитров).

Стадион: "Лудогорец Арена" в Разград
Съдия: Георги Давидов
Жълт картон: Фелипе Бризола (Ботев)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=00a5d84f8e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>