Локомотив Пловдив продължи с неубедителни си игри, завършвайки 0:0 с новака Дунав на своя стадион в мач от 11-ия кръг на Първа лига. "Черно-белите" фенове издигнаха плакат с надпис: "Илиане, благодарим ти!" в знак на признателност към напусналия старши треньор Илиан Илиев и плакат с надпис: "Никой не е по голям от Локомотив. Дори неговите легенди".

Двубоят започна с разменени атаки към двете врати. В 3-ата минута Юлиан Ненов от гостите центрира, но вратарят на "черно-белите" Ел Харуби хвана топката пред Юлиян Ненов. Две минути по-късно Дани Кики от чиста позиция не уцели вратата на русенци.

Локомотивци натиснаха и в 16-ата минута вратарят на Дунав Мартин Луков трябваше да се намесва и да хване топката след остро центриране на Дани Кики. В 28-ата минута пък Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но стреля в стената от футболисти на противника.

В 34-ата минута Камбуров подаде на Дани Кики, който стреля, но Мартин Луков изби топката. Две минути по-късно Самир Ааяс отправи удар към вратата на домакините, но топката излезе в аут. В 39-ата минута Мирослав Будинов шутира, но Ел Харуби демонстрира рефлекс и изби коженото кълбо.

Второто полувреме започна с равностойна игра. Гостите можеха първи да вкарат гол. В 50-ата минута след тяхна атака и последвало центриране в полето на домакините техният футболист Веселин Марчев изби топката пред голлинията.Седем минути по-късно Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но коженото кълбо излезе в аут.

В 70-ата минута Дани Кики стреля отдалеч, но неточно. След три минути Мартин Камбуров се отзова на удобна позиция, шутира силно, но Мартин Луков показа класата си и спаси. В 83-ата минута Антон Огнянов излеза на удобна позиция и реши да подава на Нуридин Давронов, но пасът му не бе точен и атаката на гостите беше провалена.

Локомотив Пловдив - Дунав Русе 0:0

Локомотив: Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов (78-Осама Рашид), Димо Бакалов, Веселин Марчев (65-Симеон Райков), Мартин Райнов, Мартин Камбуров и Дани Кики (80-Парвиз Умарбаев).

Дунав: Мартин Луков, Диян Димов, Петър Патев, Михаил Милчев, Искандер Джалилов, Васил Шопов (78-Нурридин Давронов), Самир Аяс (90-Тейнур Марем), Антон Огнянов, Юлиян Ненов (70- Николай Ненов), Мирослав Будинов и Бранимир Костадино.