Славия спечели с 3:1 у дома срещу ОФК Пирин (Благоевград) в среща от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Всичките попадения паднаха след почивката, а на два пъти за столичани се разписа бившият национал Валери Домовчийски.

В 11-ата минута Николай Димитров стреля опасно от фаул, но топката срещна напречната греда на вратата на гостите. Три минути по-късно Даниел Младенов не успя да се възползва от грешка в защитата на домакините от няколко метра прати топката в аут.

В 22-ата минута Владимир Семерджиев стреля от дистанция, топката се отби в Домовчийски, но вратарят Костов прати топката в корнер.

В 59-ата минута Иван Минчев центрира от пряк свободен, на далечната греда Валери Домовчийски беше оставен непокрит и с глава отблизо вкара за 1:0. Това е първи гол за нападателя с екипа на столичани.

Само пет минути след това Иван Минчев навлезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и подаде към Домовчийски, който сам срещу празната врата се разписа за 2:0.

В 72-ата минута резерва Георги Йомов изведе много добре Сердер Сердеров в наказателното поле, руснакът финтира защитата на гостите и с премерен удар се разписа за 3:0.

В 78-ата минута Даниел Младенов вкара почетния гол за "орлетата" с техничен удар извън наказателното поле.

След тази победа Славия е в средата на класирането с актив от 13 точки, колкото има и ОФК Пирин.

Славия - Пирин 3:1 (0:0)

Голмайстори: 2:0 Валери Домовчийски 59, 64, 3:0 Сердер Сердеров 72, 3:1 Даниел Младенов 78

Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Абуд Омар, Петко Христов, Андреа Христов, Емил Мартинов, Владимир Семерджиев, Иван Минчев (70-Георги Йомов), Валери Домовчийски (89-Божидар Васев), Николай Димитров (82-Георг Илиев), Сердер Сердеров

Пирин: Красимир Костов, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Димитър Благов, Костадин Ничев (71-Ндуе Муйеци), Владислав Златинов, Даниел Младенов, Станислав Костов (79-Антон Костадинов)

Жълти картони: Валери Домовчийски (Славия), Костадин Ничев (Пирин)
Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Васил Левски", София

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=92e28566d1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>