Верея (Стара Загора) и Нефтохимик (Бургас) завършиха наравно 1:1 в последен мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига (ППЛ).

Старозагорците са на 11-о място с 11 точки, а бургазлиите се намират позиция назад и с три пункта изоставане.

Верея беше много по-близо до гол през първото полувреме, но домакините не успяха да се възползват от малкото положения пред вратата на Янко Георгиев. Първи с попадение се размина Момчил Цветанов, който след половин час игра стреля силно от далечно разстояние, но вратарят на гостите се намеси и изби в корнер. Именно Георгиев беше основно действащо лице и в следващите две опасни ситуации, след като изпревари Елиаш и Георги Ангелов преди ударите им.

Верея пропусна да вкара, а Нефтохимик не направи тази грешка и поведе при първата си голова ситуация в мача. В 68-та минута Венцислав Христов изработи хубава атака за бургазлиите и пусна топката към непокрития Емануил Манев, който се разпиза за 1:0 в полза на гостите.

Янко Ангелов направи много силно първо полувреме, но именно той носи част от вината за изравнителния гол на Верея. Той падна в 73-та минута, когато Георги Ангелов стреля отдалеч и вратарят на гостите не се намеси добре, за да се стигне до 1:1.

До края на срещата двата отбора създадоха по още едно положение, но завършиха наравно.

Верея - Нефтохимик 1:1

Голмайстори: 0:1 Емануил Манев 68, 1:1 Георги Ангелов 73

Верея: Иван Караджов, Здравко Запрянов, Илиас Хасани, Илия Мунин, Георги Ангелов, Костадин Слаев, Елиаш да Силва, Илиян Йорданов (70-Селим Керкар), Момчил Цветанов, Амаду Сукуна (68-Педро Еуженио) и Осман Балде

Нефтохимик: Янко Георгиев, Хомей Виктор, Костадин Велков, Ангел Грънчов, Иво Малинов, Йордан Йорданов, Емануил Манев (75-Михаел Орачев), Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов (79-Иван Вълчанов), Станислав Маламов и Венцислав Христов (90-Костадин Хазуров)

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора
Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Георги Ангелов, Амаду Сукуна (Верея); Ангел Грънчов, Емануил Манев, Иво Малинов (Нефтохимик)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=2269101685" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>