Берое се наложи с 2:1 над Монтана в среща от 12-ия кръг на първа лига, което беше и дебют за новия наставник на зелените Ферарио Спасов. Атанас Зехиров и Жуниор Мапуку вкараха за домакините, които събират 16 точки. Монтана остана на последното 14-о място с 5.

Срещата беше в бавно и неособено привлекателно темпо, макар че в първите 15 минути домакините имаха три чудесни възможности. В първите две ситуации Зехиров и Радослав Кирилов изпуснаха, а в 15-ата Мапуку улучи гредата след центриране на Милисавлевич.
В 27-ата минута Атанас Зехиров с чудесно изпълнение от фаул откри резултата, а само две минути по-късно Мапуку направи нов пропуск, който от 4 метра не успя да прати топката във вратата.

До края на първата част Мапуку изпусна още една добра възможност, а в 52-ата минута гостите изравниха. Пробив на Костадин Дяков от дясно намери влезлия на скорост Стивън Петков и той отклони топката пред Венци Василев в мрежата на беройци. В 62-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат, но вратарят Макенджиев извади топката над гредата след удар на защитника Бамба.

В 73-ата Берое стигна до втори гол чрез Мапуку, който след 6 пропуска най-после вкара. Александър Василев секунди след влизането си в игра асистира чудесно към Мапуку, който бе тръгнал да пробива на скорост покрай Тихомир Трифонов. Тъмнокожият таран показа супер техника при овладяването и след като излезе очи в очи с Христо Иванов, по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл. В 81-ата минута Стивън Петков беше близо до втори гол за гостите, който стреля от движение, но Макенджиев спаси.

Берое - Монтана 2:1 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Атанас Зехиров 27, 1:1 Стивън Петков 52, 2:1 Жуниор Мапуку 73

Берое: Благой Макенджиев, Георги Динков, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Атанас Зехиров, Карлос Охене (89- Борислав Цонев), Радослав Кирилов (72- Александър Василев), Георги Божилов (68- Александър Колев), Жуниор Мапуку, Неманя Милисавлевич

Монтана: Христо Иванов, Христос Контохристос, Антон Полюткин (50- Костадин Дяков), Тихомир Трифонов (77- Маркиньос), Диарасуба Бамба, Гийерме Шоко, Иван Михов, Георги Коруджиев, Фернандо да Силва, Сергей Георгиев, Даниел Генов (46- Стивън Петков)

Стадион: "Берое", 3000 зрители
Съдия: Никола Попов (София)
Жълти картони: Стивън Петков (Монтана)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=d136736544" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>