Берое сложи край на серията си от 5 мача без победа с 2:0 над Нефтохимик. Ферарио Спасов записа втори успех начело на старозагорци, като головете паднаха преди почивката.
Първите си попадения този сезон отбелязаха Иво Иванов и Ерик Почански, а Жуниор Мапуку пропусна три ситуации. Георги Божилов пък не улучи на празна врата.
Нафтата не успя да създаде нито едно голово положение и регистрира трето поредно поражение, а и четвърти мач без успех.
Началото беше заспало. И двата отбора грешаха много и топката се движеше в централната зона. Берое стоеше малко по-добре и изведнъж можеше да открие в 7-ата минута, но Жуниор Мапуку не улучи близкия ъгъл.
В 22-ата минута отново той беше изпуснат и засече центриране отядсно, но Янко Георгиев скъси ъгъла и блокира. От последвалия корнер Берое откри резултата. Иво Иванов се извиси и стреля с глава, Георгиев изби, но в неговите крака и капитанът на беройци ознаменува своя мач №200 в елита с попадение на добавка.
Нефтохимик не успя да реагира и получи втори гол в 40-ата минута. Ерик Почански и Мапуку разиграха на скорост, като първият беше точен отблизо за 2:0.
Точно преди почивката реферът Стефан Апостолов можеше да изгони набързо Хомей Виктор за груби нарушения в рамките на две минути, но го остави само с един картон.
Треньорът на Нафтата Христо Янев опита да промени нещо с включването на Венци Христов на почивката. Бургазлии обаче трудно противодействаха срещу очевидно по-класния си съперник.
Но Мапуку направи трети пропуск за Берое в 61-ата минута, като несериозно прати в аут след подаване на чисто от Боби Цонев.
С лека ръка Берое продължи да пропуска. В 81-ата минута трима излязоха срещу двама, включително вратаря на Нафтата. Мапуку реши да комбинира с резервата Божилов, който на празна врата изрита в аут. Божилов пък записа 250-ото си участие в елита.
Заралии, които запазиха вратата си „суха” след 12 шампионатни двубоя, се изкачиха с две места и вече са 8-и с 21 точки.
Нафтата, който е най-слабият гост през сезона с два 2 спечелени точки навън и голова разлика -14, остава 13-и, предпоследен със своите 12 точки.
БЕРОЕ - НЕФТОХИМИК 2:0
1:0 Иванов (23)
2:0 Почански (40)
БЕРОЕ: Макенджиев, Като, Иванов, Кирилов, Динков, Зехиров, Василев, Цонев, Пенев, Почански, Мапуку
НЕФТОХИМИК: Георгиев, Хомей, Велков, Ранджелович, Орачев, Пехливанов, Руменов, Вълчанов, Огнянов, Манев, Петков
<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=b317810cfd" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>








"Левски" представи Алекс Сентейес
Порой с градушка удари София, изкоренени са дървета (СНИМКИ)
Правителството въвежда нов план за борба с горските пожари
Харви Уайнстийн е приет по спешност в болница в Ню Йорк
Министърът на отбраната на Украйна: Сега е моментът да увеличим натиска върху Русия
САЩ се объркаха за съперника си: Turkey или Türkiye на Световното
Сърбия се похвали с оръжие, невиждано на Балканите: Това е проблем за целия регион
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
Кличко: Чакам с нетърпение да се върна за европейското
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
IBF нареди: Франк Санчес и Мозес Итаума ще спорят за световната титла
Даниеле Валенте: Победа на SENSHI 32 ще докаже истинската ми стойност
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар