Ботев Пловдив се наложи с 2:1 Верея в драматичен мач, белязан с една вкарана и с една пропусната дузпа. С този си успех "канарчетата" сложиха край на серияГреда та си от 6 мача без победа в елита.

Двубоят се игра при закрити врати поради наказанието на домакините. Феновете на Ботев, които подкрепяха извън стадион своите любимци, направиха страхотно пиротехническо шоу.

Още в първата атака на домакините от центъра Крум Стоянов отправи удар, но топката мина над вратата. Момчил Цветанов от гостите стреля със задна ножица, но прати коженото кълбо в аут. Играта продължи с атаки към двете врати.

После Цветомир Панов проби, центрира, но отбраната на Верея ликвидира опасността. При ответната атака на старозагорци Здравко Илиев центрира, но Амаду Сукуна стреля неточно.

В 19-ата минута Омар Косоко от "жълто-черните" проби през центъра, подаде на Жоао Паоло, който влезе в наказателното поле на гостите и падна, след като Илиас Хасани се хвърли а шпагат да избива топката от краката му. Съдията Георги Димитров отсъди дузпа, която предизвика доста дискусии, а футболистите на Верея протестираха с мотива, че техният футболист е избил най-напред топката и след това се е стигнало до съприкосновение с Жоао Паоло. Реферът беше непреклонен и домакините получиха право да изпълнят най-тежкото наказание във футбола. Зад бялата точка застана Тодор Неделев, койно бе точен и Ботев поведе с 1:0.

"Канарчетата" бяха близо до втори гол в 28-ата минута. Тогава Омар Косоко преодоля защитник на съперника, стигна близо до вратата на Иван Караджов, реши да подава и топката му бе отнета.

Старозагорци поискаха дузпа за нарушение на Радослав Терзиев срещу Педро Еуженио, но такава не бе отсъдена. Пет минути по-късно Педро Еуженио центрира от свободен удар, Георги Андонов стреля с глава, но вратарят на домакините Георги Георгиев хвана без проблеми.

Секунди преди почивката Стенио дос Сантос от Ботев се намеси решително и парира опасна атака на Амаду Сакуна към Педро Еуженио.

Домакините започнаха по-активни второто полувреме и в 48-ата минута Серкан Юсеин отправи удар, но не затрудни Иван Караджов. Четири минути по-късно Педро Еуженио се озова на удобна позиция, но не успя да се разпише.

В 54-ата минута Даниел Златков пострада след сблъсък с противников играч и се наложи да напуска терена, за да бъде бинтована главата му.

Само след две минути при центриране от ъглов удар Георги Андонов стреля с глава, топката мина опасно край страничния стълб на вратата на домакините и излезе в аут.

В средата на втората част "канарчетата" организираха опасна атака, при която Жоао Паоло премина пред съперници, шутира от малък ъгъл, но Иван Караджов спаси.

Ботев все пак стигна до втори гол в 74-ата минута. Тогава след изпълнение на ъглов удар за старозагорци Момчил Цветанов сбърка, Тодор Неделев отне топката, подаде на Жоао Паоло, който напредна, преодоля вратаря на гостите Иван Караджов и от малък ъгъл отбеляза за 2:0 в опразнената врата.

Гостите бързо върнаха едно попадение. В 77-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Момчил Цветанов намали на 2:1.

Голямата драма настъпи в 82-ата минута. Тогава съдията Георги Димитров отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Крум Стоянов срещу Момчил Цветанов в наказателното поле на "канарчетата". Зад топката застана Георги Андонов, започнал кариерата си в Ботев, който уцели напречната греда и пропусна да изравни. До края на срещата домакините успяха да удържат преднината си и стигнаха до победата.

Ботев Пловдив - Верея - 2:1

1:0 Тодор Неделев 19-дузпа
2:0 Жоао Паоло 74
2:1 Момчил Цветанов 77

Ботев: Георги Георгиев, Даниел Златков, Цветомир Панов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Стенио дос Сантос, Тодор Неделев, Серкан Юсеин (90-Даниел Кутев), Омар Косоко (46-Меледже Омнебес), Иван Стоянов, Жоао Пауло (87-Наско Милев)

Верея: Иван Караджов, Здравко Илиев, Владимир Зафиров, Педро Еуженио (71-Елиаш да Силва), Костадин Слаев, Илиас Хасани, Момчил Цветанов, Георги Ангелов (46-Васил Калоянов), Осман Балде (79-Селим Керкер), Георги Андонов, Амаду Сукуна